Psshutdown problem ze zdalnym wyłączeniem systemu

(Alan Elektro) #1

Witam!

Mam następujący problem, chciałbym wyłączyć zdalnie swój domowy komputer, (np. z komputera ze szkoły,). Postanowiłem do tego celu wybrać program „psshutdown”, obsługiwany z linii komend. Niestety nie udaje mi się wyłączyć nim zdalnie swojego komputera, jako polecenie podaje:

psshutdown –u Administrator –t 60 –k –f //”numer IP”

następnie program prosi mnie o podanie hasła administratora, wpisuje je.., niestety otrzymuje następujący komunikat

Couldn’t acess [tutaj adres IP]

Nie można odnaleść ściezki sieciowej

Make sure the default admin$ share is enabled on [tu też adrs IP]

If [adres IP] is already performing a shutdown operation you must abort it before issuing a different command.

Normalnie pracuję jako użytkownik z prawami administratora (wiem że tak nie powinno się robić :))

Dodam jeszcze że i w szkole jak i w domu mam neosradę, tak więc jakim poleceniem (o ile jest to możliwe) mogę wyłączyć komputer domowy ze szkoły?

Za ewentualną pomoc serdecznie dziękuję!

Złączono Posta : 05.08.2006 (Sob) 15:38

Być może nikt z odwiedzających forum nie kojarzy programu, tak więc pomóżcie mi doradzając jakiś inny program do zdalnego wyłączania komputera..., ale taki abym nie musiał go instalować na swoim komputerze (odpalam ze szkoły (np.), podaje swój adres IP, nazwę użytkownika i hasło.., po czym następuję wyłączenie komputera....,

dziękuję...

(Maniooo666) #2

Witam,

powodów może być kilka, poczytaj:

http://www.experts-exchange.com/Operati ... 55838.html

Może spróbuj innego softu -> google i hasło remote shutdown.

(Alan Elektro) #3

oki.., popatrze i poczytam :smiley: