Pstrykanie w jednostce centralnej

Witam

Mam pewien problem, otóż kiedy zakupiłem kartę graficzna

GeForce with CUDA GTS 250 Gigabyte 512B HDMI & DVI (PCI-E) Zalman V2

i podłączyłem ja do komputera to komputer odpala sie, ale jest widoczny czarny ekran

i występuje “pstrykanie” w jednostce centralnej(niewiem jaki hardware może wykonywać taki dźwięk).

Mój komputer

DDRAM 2 2048 PC800

HDD 500GB SEAGATE SATA II 7200

PŁYTA soc. 775 GIGABYTE

ATX 500W MODECOM 12cm FAN

PROCESOR INTEL CORE 2 DUO E8400 3.00GHz

Jaki typ tego Modecoma?

Jeśli to feel, to na 90% to jego wina.

ATX 500W MODECOM 12cm FAN - na rachunku jest napisane.

a w jednostce centralnej jest napisane

ATX 12V 2.2 COMPATIBLE.

Da sie to jeszcze jakoś inaczej sprawdzić ?

Czy to nie przypadkiem moja wina ze kupiłem dość potężna jak na ten komputer kartę ?

Otwierasz obudowę, jak to ładnie określasz “jednostki centralnej”, i czytasz co jest napisane na tabliczce znamionowej zasilacza Przykładowa.

Do pozostałych podzespołów całkiem nieźle pasuje, problem może być raczej tylko z zasilaczem.

Wiesz, to lepiej może fotke strzele bo podobne mam.

Dodane 16.11.2010 (Wt) 21:48

Mam feela

czyli az tak zle ?

Dysk lub napęd DVD,wentylator - osłuchaj i będziesz wiedział co.

Wcześniej czasem nie pracowałeś na karcie grafiki zintegrowanej ? z płytą główną o ile takowa jest.

Jeśli tak, musisz monitor przełączyć na tą kartę, wejść do biosu i przestawić opcję z karty graficznej zintegrowanej na auto lub PCI - instrukcja do płyty głównej i zapisać bios Save.

Lub zresetować bios dowolna metoda, ustawić ponownie i zapisać Save.

Nie miałem zintegrowanej. Sprawdziłem w biosie i jest na auto.

Co do dźwięku to występuję co 30sekund, nie wyłączą sie komputer, tylko powtarza tą pierwsza czynność. Wygląda na to ze dźwięk dochodzi z zasilacza, ale nie jestem pewien

Nowa karta sprawdzona i sprawna ?

Reset biosu dowolna metoda ustaw co trzeba i zapisz Save i czy po starcie kompa da się wejść do biosu na nowej karcie grafiki ?

Aktualizacja biosu płyty ?

Inny zasilacz i sprawdź - zobacz w opisie karty jaki jest wymagany (ile W) - może karta potrzebuje dodatkowego zasilania - sprawdź.

Jeśli wszystko dobre i dobrze ustawione - problem ma płyta główna ze współpracą z kartą grafiki i wtedy jedyna rada wymiana karty grafiki na model współpracujący z tą płytą główną.

Dopiero co od sklepu.

Pstryknął na początku ale sie ponownie uruchomił i zaczął ponowna sekwencje co 20-30sek pstryknieć.

Tu było najciekawiej. Wraz z podłączeniem tej nowej karty i włączeniu komputera to wiatraczek wentylatora rozkręcał sie następnie spowalniał a później pstryknęło i powtarzał czynność non stop. Ekran czarny…

Masz wszystko napisane - metoda prób i błędów.

I pamiętaj - nowe, nie znaczy zawsze sprawne.

Nie sadze aby rozsądnym rozwiązaniem tego problemu było ponowne wykonywanie operacji związanych z biosem.

Kupie inny zasilacz i okaże sie że byłem w tych 10%, albo będę miał szczęście