Pudło z przeznaczeniem do gier - do ok. 7,5 tys., wyliczenie poprzedniego zestawu

Witam, wiem, że takie tematy pojawiają się jak grzyby po deszczu, jednak każdy ma różne preferencje i zgodnie z tym proszę o doradztwo przy złożeniu komputera.
Obecnie posiadam i5 2500k z OC do 4,4ghz, gtx 770 4gb (GV-N770OC-4GD), 8GB Ram 1600Mhz. Czy to już moment na wymianę? Ile za taki zestaw mogę wziąć pieniędzy?

Budżet jaki przewiduję na jednostkę to 7.500zł + - 200zł
Będzie potrzebna również usługa złożenia jednostki ponieważ nigdy tego nie robiłem - czyli wszystkie podzespoły w jednym sklepie renomowanym. Od 2 miesięcy staram się czytać co aktualnie się opłaca i skłaniam się ku (sugerowane ceny według morele):
1.Procesor INTEL CORE I7-8700K 3,70GHZ BOX - 1999zł (strasznie podrożało w kilka dni o 300zł!)
2. Zasilacz - wg Nvidii rekomendowana moc zasilacza 650W do rtx2080 - jaki wybrać? budżet do 300-350zł
3. Płyta główna MSI Z370 GAMING PLUS - 515zł
4. Pamięć RAM G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x8GB, 3200MHz, CL16 (F4-3200C16D-16GVKB) - 689zł
5. Dysk HDD Toshiba P300 Performance 3.5 2TB 273zł
6. Obudowa - tutaj niestety nie wiem, chciałbym maksymalnie przewiewną, budżet do 250zł
7. Chłodzenie CPU Thermalright Macho Rev. B - 214zł
8. Karta graficzna MSI GEFORCE RTX 2080 DUKE 8GB GDDR6 - 3549zł czy wiadomo coś czy będzie ta wersja ok?

  1. Dysk SSD (Już posiadam) - Samsung 250GB 2,5’’ SATA SSD 860 EVO

Całość wychodzi ok. 7830zł, ewentualnie czy gdzieś można jeszcze zaoszczędzić?

Ja bym się wstrzymał do jakiś testów w praktyce. Dla mnie ta karta wygląda dziwnie na papierze, pomimo, że czekałem też na RTXy z zakupem to teraz sam nie wiem czy lepiej nie będzie jednak wziąć GTX 1080Ti. Ma on więcej pamięci niż RTX 2080, a w porównaniu do 1080 ma nowsze i szybsze kości pamięci.
Do czasów testów w grach ciężko stwierdzić na ile RTX 2080 będzie wydajniejszy od GTX 1080Ti, ja mam obawy, że w pewnych sytuacjach może być gorszy od 1080Ti. Jego wydajność może być gorsza w momencie gdy trzeba będzie załadować większą ilość tekstur. Ciekawe jak będzie on sobie radził też w rozdzielczości 4K (UHD). Teoretycznie są to karty właśnie z myślą o tej rozdzielczości, ale mają mniej pamięci niż 1080Ti gdzie jednak rozdzielczość 4K będzie tą pamięć dość szybko zjadała.
Jak napisałem dla mnie te nowe karty na papierze wyglądają nieco dziwnie i na tą chwilę czy będą one opłacalne w zakupie to takie 50/50.

Zamiast SSD lepiej kupić NVMe.

Dzięki za info, z zakupem wstrzymuję się do początku przyszłego tygodnia z tego względu, że do komputera dokłada się brat. Też chciałbym zobaczyć jak będzie sobie radzić rtx 2080 na tle 1080 ti.
Co do zasilacza i obudowy możecie coś polecić?
NVMe zakupię w przyszłym roku, póki co będę korzystać z mojego SSD i twardziela.

Sugeruję w pierwszej kolei zastanowić się nad sensem i7-8700k względem i5-8600k, różnica 600 zł (a jakbyś chciał oda mnie kupić normalny, nowy, nierozpakowany z x-kom to nawet 900 zł) to bardzo duża a różnica wydajnościowa średnio około 10%-15%

Czy RTX ma sens? zobacz sam:

Widzę, że morele głupieją i podnoszą kolejny raz cenę za procka do 2.099zł więc na moją kasę nie mają co liczyć.
podnieśli 400zł w ciągu 2 dni

Zasilacz - https://www.morele.net/zasilacz-chieftec-750w-gps-750c-1234686/
Obudowa - https://www.morele.net/obudowa-corsair-spec-alpha-cc-9011085-ww-890073/
Zastanowiłbym się nad mocniejszą płytą jeśli zamierzasz kręcić jeśli nie to jest OK.

Dzięki za porównanie, nie widziałem jeszcze, czyli raczej warto ok.+10% fps w stosunku do 1080ti.
ASRock Z370 EXTREME 4 czy ta płyta byłaby lepsza?
Obudowa nie mój klimat, szczególnie, że jest nierówna

No to obudowa:


Extreme 4? Myślę, że tak.

Witam ponownie, mam jeszcze jedną kwestię, która mnie nurtuje.
Zamówiłem złożenie PC na morele poza prockiem, którego już zakupiłem.
Czy ktoś wie czy na morelach komponenty są składane sukcesywnie? czy dopiero w momencie aż wszystkie podzespoły dostaje na raz informatyk?
Wybrałem chłodzenie Chłodzenie CPU Thermalright Macho Rev. B którego wysokość wynosi 162mm.
oraz obudowę SilentiumPC Gladius M35T Pure Black (SPC170) gdzie jest napisane, że wysokość chłodzenia CPU jest max 161mm .

Czyli zgodnie ze specyfikacją zabraknie 1mm. Co powinienem zrobić? Wymienić obudowę? (jeśli jeszcze nie są pomontowane komponenty) czy zmienić chłodzenie na inne, pytanie jakie?

Czy status Gotowe oznacza, że jest już to zamontowane czy dopiero przyszykowane do montażu?

Gotowe to wg mnie gotowe do montażu. Czy Macho wejdzie w obudowę? możliwe że nie… Ale powinni za to się z Tobą skontaktować jeśli tak będzie.

Jak ktoś chce składać w tego typu sklepach komputer zawsze podsyłam mu ten filmik:

Gotowe to znając morele to jest towar wyciągnięty z magazynów i gotowy do wysyłki, a w tym przypadku zapewne gotowy do montażu. Ale te ich statusy są moim zdaniem nieczytelne i różne rzeczy się pod nimi kryją, a dodatkowo potrafią się zmieniać w nieprzewidywalny sposób. Raz miałem towar gotowy i czekałem na inny, ale że trochę to trwało to gotowy zrobił się w realizacji, a ten drugi gotowy. Więc ja już na to w ogóle nie patrzę.

Tak tak, bo ten JAnuszek z jutuba, co wszędzie wrzuca części Silentium PC do zestawów i dobiera podzespoły według własnego interesu (niekoniecznie pokrywającego się z interesem klienta) to jakieś guru elektroniki. Poza tym robisz mu darmową reklamę, więc jesteś frajerem :wink:

W morele czasami zdarzają się wpadki przy składaniu zestawów, ale to są pojedyncze przypadki.

Poza tym, gdzie w tym materiale jest mowa o konkretnym sklepie? Sam sobie dopowiedziałeś.

Ten status oznacza, że mają towar przyszykowany.

Ale Ty całego zestawu nie otrzymasz prędko, gdyż termin dostawy karty graficznej jest na 23 października.
Trochę się pospieszyłeś.

Opiekun produktu

Jest to błąd, wysyłki rozpoczną się po 20 września.

_ (0) (0)_
2018-09-19

Karty już są. Mój kolega zamówił 10 września I kartę wyslali mu w piątek.

Możecie polecić jakąś przewiewna obudowę? SilentiumPC Gladius M35T Pure Black mi się bardzo spodobała. Szczególnie szkło po boku i ledy. Myślę że mógłbym wziąć coś do 450zł by było dobrej jakości.
Musi mieć min. 165mm na chłodzenie CPU i 320mm na grafę. Ewentualnie mogę dopłacić do dodatkowego wentylatora jeśli jest taka opcja.

Przeglądając INternet myślałem o czymś z poniższych:
SilentiumPC Armis AR7 TG-RGB
Obudowa Corsair Carbide 400C
Obudowa Nzxt ELITE S340

Przecież nie polecam całego jednego kanału, tylko ten jeden film :smiley:. Zresztą nie będę się wypowiadał na temat wiedzy tego Pana bo to jest jedyny film jaki oglądałem na jego kanale. Dziwie się tylko skąd Ty tyle na ten temat wiesz skoro uważasz go za “Jausza jutuba”. Bo ja generalnie nie tracę czasu na oglądanie filmów z kanału który mi nie pasuje lub uważam za słaby, a żeby wyrobić sobie takie zdanie jak Twoje to trzeba było sporo filmów obejrzeć :smiley:. Więc brawo ty.

Jakoś to przeżyję.

To ty sobie dopowiedziałeś bo ja wyraźnie napisałem, że

Widzisz liczbę mnogą? Mam na myśli wszystkie duże sklepy i nie polecam ze względu na masowe podejście takich sklepów. Przez co często zatrudniają kiepsko wykwalifikowane osoby, które nie potrafią sobie poradzić w montażu bardziej skomplikowanych komputerów. Po prostu często składają jednym schematem i nie zaglądają na instrukcję bo mają skręcić jak najwięcej komputerów.
Pomijam fakt, że radiator CPU i karta graficzna do transportu powinna być wymontowana. Więc składanie zestawu w sklepie gdzie i tak najtrudniejsza robotę powinieneś wykonać na miejscu jest bez sensu. Największa trudność w składaniu komputera to tak naprawdę nałożenie odpowiedniej ilości pasty na CPU i montaż coolera.

CPU, paste i Chłodzenie będę ja montowal. Nigdy tego nie robiłem i mam nadzieję że sobie poradzę z zamontowaniem tego.
Prośba o sprawdzenie powyższego posta jak pytam o obudowę

Z własnego doświadczenia mogę z czystym sercem polecić Fractal Design Define R5 lub R6, ale R6 raczej ponad budżet. Spokojnie do tej obudowy wchodzi Dark Rock 3, jedyne co mnie denerwuje w przypadku R5 to małe okno. Generalnie szkoda, że nie wiedziałem, że 3 miesiące po zakupie R5 wyjdzie R6 bo bez wahania wybrałbym R6.

Mogę dodać, że sprawdziłem też serwis Fractal Design i jest to 5/5. Miałem uszkodzone gniazdo słuchawkowe - częściowo z mojej winy - i wymienili mi na nowe bez najmniejszego problemu. Przysłali zestaw naprawczy i tylko musiałem wymienić uszkodzone na nowe. Całość z pisaniem z supportem, aż do momentu kiedy dostałem nowe gniazda zajęła chyba półtorej tygodnia. Przy czym najdłużej czekałem na paczkę bo szła bodajże ze Szwecji.
Minus jedynie taki, że kontakt z supportem tylko właściwie droga pisemną przez ich panel i w języku angielskim. Niestety do tego należy się chyba coraz bardziej przyzwyczajać, bo to jest coraz częściej spotykane (to samo było jak reklamowałem klawiaturę Roccat).

W obecnym kompie mam fractala arc midi r2 i jestem bardzo ale to bardzo zadowolony. Znajomi mówili że jakość silentumpc i fractala jest duża. Zobaczę te obudowy ale 6 kosztuje chyba ponad 6 stówek. Mogę wydać max. 480zł ze szklem hartowanym i fajnie jak będą ledy, ale to nie obowiązek

Dla mnie dużym plusem w R5 jest to, że mia filtry powietrza. Kompa mam w sypialni więc kurzu jest niemiłosiernie dużo lecz do środka dostaje się go naprawdę niewiele. Ostatnio po pół roku czyściłem kompa w środku i nie chciałbym widzieć ile kurzu byłoby w nim bez filtrów.

Ledów nie ma, ale w tym przypadku bardziej zależałoby mi na czystości podzespołów w środku niż na wyglądzie, szkle czy innych bajerach. Wolę brzydszą obudowę, ale taką w której podzespoły dłużej popracują. Nie ukrywam R5 nie jest piękna, jest ładna, ale bez problemu znajdziesz coś ładniejszego i do tego tańszego. Jednak nie wybrałem jej ze względu na wygląd, a właśnie filtry i rozmiary (możliwość instalacji chłodnic i dużego chłodzenia).

Składałem kompa z i7 do tego dojdzie GTX 1080 Ti lub RTX 2080/2080Ti (czekam na spadek ceny i więcej testów) więc zależało mi na tym be te podzespoły miały przewiew powietrza i się nie kisiły w środku.

No, ale ja też miałem inny budżet, bo bez karty graficznej i dysków, ale za to z klawiaturą i monitorem wydałem 6,2k i pewnie drugie tyle jeszcze włożyć będę musiał.

Ten Fractal Design define r6 tak mi się spodobał że chyba dołożę do niego kasę.

W momencie jak otrzymam złożonego kompa bez proca i chłodzenia czy da rade zamontować to z zamontowaną płytą główną?

To poczekasz jeszcze pół albo rok zanim ceny spadną. Najpierw muszą wyprzedać “Stare” karty, a że konkurencji w tym segmencie praktycznie nie mają to i ceny z kosmosu… Chyba że AMD coś namiesza w następnym roku…