Pukające dyski i niekontrolowane wchodzenie ich na obroty

(Candymanwasemil) #1

Od niedawna mam problem z dyskiem zewnętrznym. Otóż problem polega na tym że dysk od czasu do czasu wchodzi na wyższe niż zazwyczaj obroty i puknie raz i pracuje normalnie powtarza się to w różnych odstępach czasu boje się że może ulec uszkodzeniu a jest on mi bardzo potrzebny ponieważ jestem początkującym informatykiem i często używam go podczas serwisów. Ostatnio zdarzyło mi się że podczas grania z tego dysku zewnętrznego komputer przyciął mi się i wszystkie dyski zaczęły wchodzić nagle na obroty pukać i znich zchodzić i tak przez 2-3 minuty potem wszystko ustało ale komputer zaczął się zacinać tak co 5 sekund na jedną sek. Proszę o pomoc.

(ORZECHgda) #2

Jedynym wyjściem jest danie go do serwisu, może go naprawią.

Kiedyś miałem podobnie ze swoim dyskiem. Obecnie nie da się nic z niego odczytać.

(Candymanwasemil) #3

Zmartwił mnie ostatni eksces z komputerem, wszystko zaczeło wchodzić na obroty i jęczeć. A co do zewnętrznego to na innych komputerach działa jak trzeba.

(Jas162) #4

Takie objawy to znak, że na dysku są już badsector' y. Jeśli jest na gwarancji to wymieniaj go jak najszybciej.

(Candymanwasemil) #5

Jakby był całkiem zużyty to pukałby ciągle a tak nie jest. Czasami jak go coś strzeli wchodzi na obroty puka i mu po 5-10 sekundach przechodzi. Potem komputer się przycina w równych odstępach czasowych. Wydaje mi się że problem tkwi w płycie głównej.

(Michal Kolatek) #6

Od płyty gł puka w dysku zew, po czym wnosisz? Wina by była płyta jak by wew nie był wykrywalny bo padł by kontroler.

Wklej screen z tego prog zakładka health na forum, jak coś puka to może być problem elektroniki/mechaniki

http://www.dobreprogramy.pl/HD-Tune,Pro ... 12177.html

(Candymanwasemil) #7

Pukały wszystkie dyski.