Pukające dyski i niekontrolowane wchodzenie ich na obroty

Od niedawna mam problem z dyskiem zewnętrznym. Otóż problem polega na tym że dysk od czasu do czasu wchodzi na wyższe niż zazwyczaj obroty i puknie raz i pracuje normalnie powtarza się to w różnych odstępach czasu boje się że może ulec uszkodzeniu a jest on mi bardzo potrzebny ponieważ jestem początkującym informatykiem i często używam go podczas serwisów. Ostatnio zdarzyło mi się że podczas grania z tego dysku zewnętrznego komputer przyciął mi się i wszystkie dyski zaczęły wchodzić nagle na obroty pukać i znich zchodzić i tak przez 2-3 minuty potem wszystko ustało ale komputer zaczął się zacinać tak co 5 sekund na jedną sek. Proszę o pomoc.

Jedynym wyjściem jest danie go do serwisu, może go naprawią.

Kiedyś miałem podobnie ze swoim dyskiem. Obecnie nie da się nic z niego odczytać.

Zmartwił mnie ostatni eksces z komputerem, wszystko zaczeło wchodzić na obroty i jęczeć. A co do zewnętrznego to na innych komputerach działa jak trzeba.

Takie objawy to znak, że na dysku są już badsector’ y. Jeśli jest na gwarancji to wymieniaj go jak najszybciej.

Jakby był całkiem zużyty to pukałby ciągle a tak nie jest. Czasami jak go coś strzeli wchodzi na obroty puka i mu po 5-10 sekundach przechodzi. Potem komputer się przycina w równych odstępach czasowych. Wydaje mi się że problem tkwi w płycie głównej.

Od płyty gł puka w dysku zew, po czym wnosisz? Wina by była płyta jak by wew nie był wykrywalny bo padł by kontroler.

Wklej screen z tego prog zakładka health na forum, jak coś puka to może być problem elektroniki/mechaniki

http://www.dobreprogramy.pl/HD-Tune,Pro … 12177.html

Pukały wszystkie dyski.