Pulpit się nie ładuje

Cześć. Mam taki problem, gdy włączam kompa ładują się wszytskie procesy. Lecz po paru sekundach explorer.exe się wyłącza i tym samy gaśnie cały pulpit, tylko Idylla zostaje. To samo jest w trybie awaryjnym. Mogę używać tylko menedżera zadań. Wywołuje nim explorera, ale jest to samo tzn. na pare sekund jest pulpit i potem znika. Proszę o pomoc. Jak to naprawić? :frowning:

który system operacyjny ?? :slight_smile:

System windows xp.

tutaj nie znajdziesz jasnowidzów , spróbuj uruchomić kompa , skoro działa ci menadżer zadań uruchom go nie startuj explorera, spróbuj wystartować proces cmd (taka konsola dosowa) wpisz sfc /scannow oczywiście płytka z xp musi być w napędzie, jeśli się nie uda uruchom winde z wiersza poleceń i tam spórbuj wpisać to polecenie (przywraca domyślnie pliki krytyczne systemu windows z płyty cd)

Cały czas ucze się jednak myślę, iż może coś pomóc to: jak jesteś w cmd wpisz eventvwr.msc - jest to podgląd zdarzeń i tam ostatnie błędy powinny być. Zapewne będą tam jakies numery błędów to wpisz je w google i poszukaj odp. Pozdrawiam

Dzięki ale komenda sfc /scannow wogóle nie działa. Przywróciłem ręcznie wszystkie pliki systemowe i nic. Myślę, że to jakiś proces wywołuje komendę która zamyka explorera. Tylko jaki?

pozostaje reinstall systemu w formie tzw. nakładki wsadzasz płytę z xp bootujesz wybierasz napraw istniejącą instalację Windows xp

Co to znaczy bootować? Aha próbowałem go naprawić, ale potrzebuje hasło administratora, a to ja nim jestem i nie mam hasła, a jak się nic nie wpisze to się przerywa. jestem w kropce. nie mogę dać nowego hasła bo nie mam dostępu do panelu sterowania, bo pulpit się wyłącza. Jest jakaś komedna która uruchamia Konta użytkowników lub plik, bez wchodzenia do panelu?

control userpasswords2, w którym momencie pyta o hasło administratora ? :stuck_out_tongue:

Może jeszcze uruchom msconfig i zobacz co ładuje sie podczas uruchamiania systemu i ew. to usuń.

A próbowałeś podmiany plików explorera z płytki Windowsa?

Startujesz do Konsoli Odzyskiwania,a w linii komend wpisujesz polecenie:

expand X:\i386\explorer.ex_C:\Windows\explorer.exe

gdzieX-litra napędu a C -partycja systemowa.

Szczoti16 napisał:

.

Jak nie miałeś hasła to wciskasz tylko Enter i po kłopocie.

Praca z Konsolą Odzyskiwania jest opisana na:

http://www.searchengines.pl/phpbb203/index.php?showtopic=14270

Próbowałem wszystkiego. Zainstalowałem nawet nakładke systemu, czyli nowe pliki systemowe. I nadal nic. To sprawka jakiegoś robactwa. jakiegoś procesu. Dołączam logfile hijacka:

Uwaga: Jak wklejasz loga to obejmuj go znacznikiem (tagiem) CODE lub QUOTE

Pozdrawiam Gutek2222

Plik i folder na czerwono usuń ręcznie, a wpisy w HJT.

Po tym nowe logi HJT i SR.

Zobacz to

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=153436