Pulpit się nie ładuje


(Szczoti) #1

Cześć. Mam taki problem, gdy włączam kompa ładują się wszytskie procesy. Lecz po paru sekundach explorer.exe się wyłącza i tym samy gaśnie cały pulpit, tylko Idylla zostaje. To samo jest w trybie awaryjnym. Mogę używać tylko menedżera zadań. Wywołuje nim explorera, ale jest to samo tzn. na pare sekund jest pulpit i potem znika. Proszę o pomoc. Jak to naprawić? :frowning:


(system) #2

który system operacyjny ?? :slight_smile:


(Szczoti) #3

System windows xp.


(system) #4

tutaj nie znajdziesz jasnowidzów , spróbuj uruchomić kompa , skoro działa ci menadżer zadań uruchom go nie startuj explorera, spróbuj wystartować proces cmd (taka konsola dosowa) wpisz sfc /scannow oczywiście płytka z xp musi być w napędzie, jeśli się nie uda uruchom winde z wiersza poleceń i tam spórbuj wpisać to polecenie (przywraca domyślnie pliki krytyczne systemu windows z płyty cd)


(M^2) #5

Cały czas ucze się jednak myślę, iż może coś pomóc to: jak jesteś w cmd wpisz eventvwr.msc - jest to podgląd zdarzeń i tam ostatnie błędy powinny być. Zapewne będą tam jakies numery błędów to wpisz je w google i poszukaj odp. Pozdrawiam


(Szczoti) #6

Dzięki ale komenda sfc /scannow wogóle nie działa. Przywróciłem ręcznie wszystkie pliki systemowe i nic. Myślę, że to jakiś proces wywołuje komendę która zamyka explorera. Tylko jaki?


(system) #7

pozostaje reinstall systemu w formie tzw. nakładki wsadzasz płytę z xp bootujesz wybierasz napraw istniejącą instalację Windows xp


(Szczoti) #8

Co to znaczy bootować? Aha próbowałem go naprawić, ale potrzebuje hasło administratora, a to ja nim jestem i nie mam hasła, a jak się nic nie wpisze to się przerywa. jestem w kropce. nie mogę dać nowego hasła bo nie mam dostępu do panelu sterowania, bo pulpit się wyłącza. Jest jakaś komedna która uruchamia Konta użytkowników lub plik, bez wchodzenia do panelu?


(system) #9

control userpasswords2, w którym momencie pyta o hasło administratora ? :stuck_out_tongue:


(M^2) #10

Może jeszcze uruchom msconfig i zobacz co ładuje sie podczas uruchamiania systemu i ew. to usuń.


(Matnis5) #11

A próbowałeś podmiany plików explorera z płytki Windowsa?

Startujesz do Konsoli Odzyskiwania,a w linii komend wpisujesz polecenie:

expand X:\i386\explorer.ex_C:\Windows\explorer.exe

gdzieX-litra napędu a C -partycja systemowa.

Szczoti16 napisał:

.

Jak nie miałeś hasła to wciskasz tylko Enter i po kłopocie.

Praca z Konsolą Odzyskiwania jest opisana na:

http://www.searchengines.pl/phpbb203/index.php?showtopic=14270


(Szczoti) #12

Próbowałem wszystkiego. Zainstalowałem nawet nakładke systemu, czyli nowe pliki systemowe. I nadal nic. To sprawka jakiegoś robactwa. jakiegoś procesu. Dołączam logfile hijacka:

Uwaga: Jak wklejasz loga to obejmuj go znacznikiem (tagiem) CODE lub QUOTE

Pozdrawiam Gutek2222


(qrczak13) #13

Plik i folder na czerwono usuń ręcznie, a wpisy w HJT.

Po tym nowe logi HJT i SR.


(Krzychuu) #14

Zobacz to

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=153436