Pulpit w pionie

Witam

może Ktoś wie jak jak zrobić w xp aby na monitorze pulpit wyświetlany był w pionie i oczywiście jak go później przywrócić :mrgreen: ??

Pozdrawiam

“W pionie” tzn. jak ?

U mnie prawy przycisk myszki na pulpicie i “panel sterowania NVIDIA” i w preferencjach sie ustawia jesli o to chodzi.

Jeszcze jak monitor panoramiczny ma opcję PIVOT to pięknie wygląda jak edytor tekstu jest wyświetlany na całym ekranie.

Rozumiem, że według ciebie teraz pulpit jest w poziomie.

Spróbuj tego skrótu [Alt + L + -->]

Obracanie ekranu można wykonać w sterownikach karty graficznej.

zakładając, że normalnie wyświetlany jest w poziomie to interesuje mnie przesunięcie o 90 stopni i wyświetlanie w pionie, przyznam się, że tak się właśnie zrobiło w laptopie po wciśnięciu jakiejś kombinacji klawiszy (niestety mój " Skarb" nie wie jakiej) a nie bardzo mam pomysł jak powrócić do stanu normalnego #-o

pozdrawiam

To zależy od rodzaju karty graficznej i sterowników, jakie do niej posiadasz.

W przypadku sterowników NVIDIA zrób, jak napisał PiotrVista.

W przypadku sterowników ATI kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonce ATI na pasku Tray (na dole, z prawej strony) i wybierz z menu “Obrót”.

Jeżeli to karta graficzna Intela, to nie wiem jak, ale pokombinuj w ustawieniach ekranu (prawoklik na Pulpicie, Właściwości, zakładka Ustawienia, przycisk Zaawansowane).

to była karta intela i wystarczył alt+ kursor :smiley:

P.S. na moim kompie z nvidią zgodnie z radą PiotraVista i seby86mu modyfikacja jest w opcjach karty graficznej

Dzięki wielkie Wszystkim , POZDRAWIAM :smiley: