Pulpit

(Szfagier5) #1

chce zablokowac pulpit tak aby nic na nim nie bylo i zeby sie na niego nic nie dalo wzucic tylko wszystko miec na pasku start

problem z moj komputer i kosz

jak bo wiem ze sie da to usunac ale nie zabardzo wiem jak a efekt niesamowity trzynajmniej dla mnie :twisted: :twisted: :twisted:

(Maniooo666) #2

Witam,

Zrób tak:

Start->Uruchom->regedit->ENTER

Dalej znajdź klucz:

HKEY_CURRENT_USER/Software/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Policies/Explorer

Dodaj wartość typu REG_DWORD o nazwie NoDesktop i nadaj mu wartość 1.

Restart i już.

(Szfagier5) #3

przed tym jak to zrobie to moze mi powiedziec co sie dokladnie zrobi bo wole byc przegotowany co mam najpier pochowac ikony czy one zostana i nie bedzie sie ich dalo ruszać a moze znikna w czarodziejski sposób

a no i co z tym

moj komputer

i kosz

??

(Maniooo666) #4

Witam,

Ponoć ukryje (nie skasuje) ikony z pulpitu oraz zablokuje prawy kilk na pulpicie.

Jeśli się boisz, to zrób kopię zapasową ikon (przegraj je gdześ) i już.

Jeżeli zależy Ci na dostępie do menu kontekstowego, to ręcznie wywal niepotrzebne ikony

(lub przenieś na pasek),

a ikony jak Mój komputer usuniesz z poziomu menu pulpitu:

Prawy przycisk na pulpit->Właściwości->Pulpit->Dostosuj pulpit

i tu ustalasz, które ikony chcesz widzieć.

(m89) #5

mój komputetr ukrywasz tak pulpit>>>właściwości>>>>>>pulpit>>>dostosuj pulpit i tam masz właśnie

(Maniooo666) #6

Witam,

Khm, tego, a co ja napisałem? :wink:

(aju) #7

albo inny sposób (jednak wszystkie ikony pozostają na pulpicie, ale nie będą wyświetlane) :

prawyklik na pulpicie ==> rozmieść ikony według ==> odznaczasz "pokazuj ikony pulpitu"

(Szfagier5) #8

sposob swietny tylko nie wiem dlaczego ostrosc mojej tapety strasznie ucierpiala :lol:

moj komputer oki, ale tam nie da sie skasowac kosza

gdzie mozna skasowac kosz

(m89) #9

jak pisałem posta twojej wypowiedzi nie było ale ja zanim go wysłałem to się zdziwiłem

(Maniooo666) #10

Witam,

Może w ten sposób:

http://www.komputery-internet.net/windo ... porada_128