Pulsujący? Zasilacz OCZ Stealth

Witam panowie i byćmoże panie.

Nie wiem czy temat jest w dobrym miejscu dlatego z góry przepraszam.

Zakupiłem ostatnio elementy do koputera od podstaw(złożyłem) chodził on sprawnie przez 2 dni.

Dziś przyjechałem do znajomego z tym oto PC aby sprawdzic pewną rzecz, okazuje sie ze przy próbie

włączenia wiatrak od karty graficznej zwalnia/przyspiesza/zwalnia przyspiesza gwałtownie cały czas

bez żadnych zmian, oczywiscie komputer nie włącza sie, slychac prace dysku ale jedynie chwilową nic sie nie dzieje

To samo jest widoczne na kościach ram (wraz z nasileniem sie predkosci obrotowej wiatraka diodki na kostkach przygasają

i rozjaśniają sie).

I tak w kółko.

Zasilacz padnięty? Nie. Podpiąłem go pod komputer kumpla, odpalił go bez problemu.

Następnie podpiąłem zasilacz kumpla pod moją płyte, również komp ruszył bez problemu.

Ale po powrotnym podpięciu mojego zasilacza do mojego PC kompletnie bez zmian, to samo co przedtem.

Dlatego wniosek> Zasilacz OK, Płyta i cała reszta OK skoro działa na zasilaczu kumpla.

Co w takim razie jest przyczyną takich dziwactw skoro do tej pory chodziło wszystko bezproblemowo?

Zasilacz OCZ Stealth X Stream 2 600W

a może więcej szczegółów, jaki masz sprzęt, a jaki twój kolega.

Wniosek - kolega ma wydajniejszy zasilacz i mniej prądożerny komputer. Twój zasilacz prawdopodobnie się uszkodził - nie ma takiej mocy jaką deklaruje producent +12V/600W. Spróbuj jeszcze równomiernie rozłożyć obciążenie na liniach jest ich cztery o obciążalności 18A każda.

Podałeś za mało szczegółów konfiguracji sprzętowej obu komputerów i zasilacza kolegi

+/- specyfikacja PC kumpla

OCZ 500 watowy niejestem w stanie podać modelu nie pamietam

Płyta glowna rownież starsza lecz z socketem AM3 ale ramy DDR2

4 GB ram ddr2

AMD athlon 4x bodajże seria 6**? pobory rzędu 95 wat szczytowe(Teoria…)

Specyfikacja moja

Płyta główna ASUS M4A7BLT-M LE

Procesor AMD Phenom X4 965 BE 3.6

Karta graf Radeon HD6770 1GB DDR5

Pamiec 8 gb DDR3 1800 “Geil”

Dysk Western Digital model:10EARS-00Y5B1

EDIT:

Przy okazji wyprzedze pytania, bez karty dedykowanej (odpiętej całkiem) na zintegrowanej również jest to samo

widać to na diodach przy kości ram, pulsują gasną rozjaśniają gasną rozjaśniają. Nie sądze aby brakowalo mu mocy

Dodam że również byłem później u drugiego kolegi który ma mocniejszy zasilacz również OCZ chyba 750 W jego płyte z

i7mką i podobnymi podzespołami też mój zasilacz ruszył, i jego ruszył moją.Ale mój jakby sie uwziął na moją, zrobie może filmik żeby pokazać co dokladnie sie dzieje.

Sytuacja dosyc dziwna bo wszystko chodziło w normie do czasu do czasu przyjazdu do kumpla.

PS(od przepięcia mojego zasilacza do jego PC, zaczął wysypywać BS’y :twisted:)

Wyjąłem na noc baterie bo czytałem ze moze to pomóc, również czytałem ze niektore procesory AMD

gryzą sie z pamieciami Geil’a ale wlozylem slabsze dalej to samo.

Dodam również że sytuacja ma miejsce przy podpiętym złączu ATX ale “świrowanie” zaczyna sie gdy wpięty jest wtyk

zasilającu CPU obok sekcji procesora.

A procesor /karta/ RAM na pewno dobrze wpięte? Wypnij przede wszystkim kartę i RAM obejrzyj wtyki. Warto było przeskanować pamięć przy okazji, jak wszystko dobrze chodziło u kumpla z opisu wynika, ze to może być cokolwiek. NA jakich zegarach startuje ta pamięć? Bo jak na 1800MHz, to nic dziwnego, że nie działa.

Wszystko jest wpięte na sztywno styki są nienaruszone częsci są nowe, po za niestety płytą główną na któej chcialo mi sie zaoszczędzić ot mam, podejrzewam ze ta płyta to padlina.

Dodaje tutaj filmik jak to wygląda.Przygasania diod na kości nie widać ale słychac wyraznie wentylator od grafiki

Faktycznie dziwna sprawa. Wypadało by w takim razie pomierzyć miernikiem co się dzieje na zasilaczu. I droga eliminacji powoli wyłonić sprawcę.

napiecia byly mierzone wczoraj, wszystko w normie, zasilacz jest 100% sprawny, ja stawiam na tą płyte że jest kompletną padliną ale dziwne wydaje mi się to że chodzi na zasilaczu zarówno 500 Wat jak i 750 wat a na mojej 600 stęka jakby nie mogla.Pozatym co moglo sie nagle stać? zestawik ma 2 dni, aczkolwiek płyta była uzywana dlatego na nią zrzuce chętnie wine, nie ma jeszcze tragedi bo to chyba najtańszy element tego PC (no może po za obudową za 60 zł :smiley: )

EDIT

Ktoś może ma jakieś nowe pomysły?