PunBP czy PHPBB ? Jak zabezpieczyć forum przed hackiem?

Witam.

Doradźcie mi jedną żecz, co jest bardziej bezpieczniejsze , na czym lepiej mieć forum na punbp czy phpbp ?

Już dwa razy ktoś zhackował mi forum, teraz chcę się zabezpieczyć na włamania.

Co polecacie, i jak bronić się przed hackiem ? Jak dobrze zabezpieczyć forum ?

kazdy skrypt jest najbezpieczniejszy w wersji “vanilla” czyli bez modyfikacji i na bieżaco aktualizowany - przynajmniej tak sie mówi. Punbp z tego co sie orientuje jest troche amatorskim skryptem nie ma takiek spolecznosci jak phpbb i wsparcia wiec raczej jest mniej bezpieczny, chyba ze przez mniejsza popularnosc moze czasem uchronic od wlamu. No ale to gorszy skrypt moim zdaniem.

Podstawa to dobry serwer a nie jakis za 20 zl czy darmowy, to wbrew pozorom bardzo wazne. Dobrze by bylo jakibys sobie zajnstalowal hacki z phpbbhacks z dzialu security, znacznie poprawią bezpieczeństwo. No i nie przesadzał z iloscią modyfikacji. I to wszystko w sumie.

Wez phpbb2 jest bezpieczniejsze

Panowie nie znając się dobrze na różnego rodzaju forum nie oceniajcie ich.

Możesz mi wierzyć, że phpbb i phpbb by przemo to najbardziej wadliwe i dziurawe forum jakie możesz znaleźć. Poprzez wiele modyfikacji jakie są w nich zawarte posiadają wiele luk w swojej budowie. Zajmuję się od wielu miesięcy różnego rodzaju forum na strony www i jestem już wystarczająco obeznany. PunBB jest dość młodym skryptem jednak łatwiejszym, mniej obciążającym i bezpieczniejszym od phpbb.

Z tych dwóch zawsze wybrałbym PunBB.