Punk Rock czy Rock a może Heavy/Hard Rock

Bloodhound Gang ziomy z mojej klasy się tym podniecają może sobie jakoś załatwie obadac co to :smiley:

w angielskiej wikipedii nie rozróżniają hard rocka i heavy rocka, wychodzi na to, że obydwie nazwy odnoszą się do jednego typu muzyki :slight_smile:

W angielskiej nie rozróżniają, ale w polskiej są rozdzielone te gatunki.

zgadzam sie z fiestą

co do ankiety to jakaś taka siakaś nijaka jest :roll: nie ma w niej metalu :expressionless:

Żadna z odpowiedzi nie pasuje do mnie. Nie słucham rocka, raczej cieższych odmian metalu, ale nie mogę powiedzieć że nienawidzę rocka.

A nie czasem: “Heavy Metal”?

Ja preferuję Rock’a, Hard Rock’a i Heavy Matal’a…

Best of bests:

ACDC.jpg

Queen

O.N.A.

Wymienię TYLKO POLSKIE zespoły w formacie: gatunek (przykład):

Heavy Metal (Acid Drinkers), Trash Metal (Virgin Snatch), Black Metal (VADER), Death Metal (Frontside)… ale nie tylko! Również rock artystyczny (COMA), punkrock (Strachy na Lachy)… i wiele wiele więcej… można by wymieniać i wymieniać… a to tylko polskie zespoły…

nie lubię roka bo mi się kojarzy z punami i brudem :mrgreen:

symfoniczny gothic-death-black-metal :stuck_out_tongue: (Cradle Of Filth)

lol :expressionless: musisz być bardzo ograniczony :expressionless:

Hm… RAC, Oi!, SKA, :slight_smile: to z tych mocniejszych brzmień :D:D:D:D a tak to słucham jeszcze HH ale takie prawdziwego tj. Peja, WWO, Hemp-gru, a nie hip-hop-olo w stylu Verba czy cóś…

nie bardziej niż ty :roll:

Ciężko mi zakwalifikować moich ulubionych wykonawców do gatunków i podgatunków muzycznych związanych z rockiem, bo jest ich po prostu za dużo, dlatego uważam, że ta ankieta jest zbyt ogólna i niedopracowana.

Bardzo lubię takie zespoły, jak:

Creed, Alter Bridge, The Mayfield Four, Sevendust, Papa Roach, 30 Second To Mars, Cold, Lostprophets, Killswitch Engage, Breaking Benjamin, czy też Marylin Manson. (Pewnie o kimś zapomniałem. Dużo utworów tych wykonawców zyskało moje uznanie).

A teraz jakbym miał to zakwalifikować do gatunków i podgatunków, to bym chyba się przekręcił :stuck_out_tongue:

A z utworów…cieżko bardzo wybrać, ale podam listę takich, które nigdy mi się nie znudzą:

Creed - “With Arms Wide Open”, “My Sacrifice”, "One Last Breath"

Papa Roach - "Scars"

Alter Bridge - “Broken Wings”, "Open Your Eyes"

30 Second To Mars “Attack”, “The Kill”, "Savior"

Adema "So fortunate"

The Mayfield Four "Eden"

Cold "A Different Kind of Pain"

Sevendust “Face to Face”, "Licking Cream"

My Chemical Romance "Helena"

Killswitch Engage "Rose Of Sharyn"

Lostprophets "Rooftops"

Metallica "Whiskey in The Jar"

Fightstar "Paint Your Target"

Shakespeare’s Sisters "Stay"

Rammstein "Stripped"

(Pewnie o czymś jeszcze zapomniałem)

Pewnie mało kto z Was zna ww. utwory, a jesli ktoś również jest koneserem tych zespołów i lubi ww. utwory, to cieszę się, że nie jestem sam wśród ogromu wykonawców i piosenek w muzyce rockowej i “pochodnych” :slight_smile:

Cała prawda o tym czego słucham: http://www.last.fm/user/Maesky/

KOCHAM TĘ MUZYKĘ i nikt tego nie zmieni…a za techno, trance, pop, HH, itp…to ja podziękuję :stuck_out_tongue:

tylko najczęsciej ludzie słuchający ciężkich klimatów potrafią słuchać hip hopu rapu i takich tam do tego, ja nie oceniam z czym mi sie kojarzy taka muzyka, ty masz klapki na oczach i liczy sie tylko " moja muzyka" coś jak tylko białasy ruuulez :expressionless: sory ale to nie ja napisałem że rock kojarzy sie z brudem :expressionless:

A ja lubie stare dobre zespoły rockowe lub metalowe :!:

Perfect

Lady Pank

Black Sabbath

Iron Maiden

Coś nikt z Was nie mówi o jednym z najbardziej znanym na świecie zepole, Queen…

Na pewno większość z Was słyszała takie piosenki, jak:

  • “We will rock You”

  • “We are the Champions”

Dla nie wiedzących: to Queen stworzył te piosenki… :slight_smile:

No i w dalszym ciągu chcę Was przekonać do: AC/DC…

“Highway to hell” - jedna z moich ulubionych, polecam…

EDIT: Z tego, co wiem to na podstawie piosenki We are the Champions powstał hymn piłkarskiej Ligi Mistrzów! :slight_smile:

Dobrze że ktoś mi przypomniał o Papa Roach!! THX :stuck_out_tongue:

Papa Roach- Blood Brothers <=— Niezła nuktka! :stuck_out_tongue:

Papa Roach - Last Resort dużo lepsze;D

Nie ma sprawy, całkiem przypadkowo :slight_smile:

Zgodzę się z Tobą…gitarka tam fenomenalnie daje rady…

Pozdrawiam fana Papa Roach :slight_smile:

EDIT:

Zapomniałem w MOICH ULUBIONYCH UTWORACH, zamieścić Papa Roach “Time and Time Again”…ten utwór zaraz po “Scars” i “She Loves Me Not” jest moim ulubionym z repertuaru Paprochów :smiley:

A wiecie że w mojej książce do religi … (zakała przedmiotów) pisało że nazwa składu AC/DC oznacza o ile dobrze pamiętam mogge tylko troche literki zmienić albo coś :smiley:

AC/DC=Anty Christ/ Die Christ

Nie ma to jak kochana religia :smiley:

Złączono Posta : 24.07.2006 (Pon) 16:10

Tak. napewno tak jest :D. Na wikipedni jest tylko przeniesienie pewiie do najbardziej podobnego. A na samym dole są wypisane wszystkie typy muzyki rock’owej i nie widze Heavy Rock :smiley:

Chyba autor ankiety się zagalowował :stuck_out_tongue: