Puste miejsca w obudowie kompa - na co one są?

(Tibia Game1) #1

Witam. Dzisiaj poraz pierwszy rozkręciłem komputer (wcześniej mialem gwarancje) i zauważyłem tam 4 puste gniazda i są one podpisane tak:

• VRM 10.0

• FSB 800

• DDR 400 +

• P4 TITAN

I moje pytanie jest takie: NA CO SĄ TE GNIAZDA?

(JNJN) #2

Gniazda w obudowie kompa,czy to gniazda na płycie głównej.

(Tibia Game1) #3

są to gniazda ma płycie głównej, ale tak jak napisałes zebym poczytal o tym w ksiązce, niczego tam nie ma o tych gniazdach :confused:

(JNJN) #4

W książce masz dokładnie rozpisane wszystkie gniazda łącznie ze schematem - poszukaj.

Podaj dokładnie typ płyty.

(Tibia Game1) #5

mówie ze w ksiazce nie ma czytalem ją 3 razy :confused: a typ plyty to P4 TITAN FSB800 GA-8VT800(-L) PENTIUM 4 VIA PT800 chipset :confused:

(JNJN) #6

Prawdopodobnie zasilanie procesora.

Więcej wrzuć i czytaj:

VRM 10.0

http://www.google.pl/advanced_search?hl=pl

Coś prawdopodobnie związane z FSB CPU

Coś prawdopodobnie związane z pamięcią PC3200(400)

Może seria/nazwa płyty.

UPDATE

Czy te napisy są między slotami PCI - czyli producent napisał na płycie co płyta wspiera/inne opisy,a nie są to dodatkowe gniazda tam masz gniazda PCI.

Płyta

Powiększ zdjęcie płyty i zobacz - jeśli to ta.

(Tibia Game1) #7

te napisy są własnie tymi bialymi miejscami gdzie chyba mozna cos wsadzic :))

i tutaj przerobka zdjecia z tej stronki:

photo8vt800lbig2tr.jpg

(JNJN) #8

Poczytaj tą instrukcję do płyty i jej specyfikacje,to nie są dodatkowe gniazda - tylko to gniazda na karty PCI.

Coś nie wiesz wrzuć i czytaj:

http://www.google.pl/advanced_search?hl=pl

(Tibia Game1) #9

a co to są karty PCI? do czego służą? za co są odpowiedzialne?

(Monczkin) #10

LOL_1 od czego masz wyszukiwarki :x

(Tibia Game1) #11

aha i jeszcze 1. chcialbym do mojego kompa kupic 3x 512 ddr [ramu] lecz kolega mi powiedział że nie do każdej płyty głównej można je dodawać. i mam pytanie czy do mojej można?

(Bambo 5) #12

z tego co widze na zdjęciu to są tam 4 banki a więc raczej można

(Monczkin) #13

hm... ja widzę 3 ??

LOL_1 sprawdź z instrukcji jakie kości pamięci płyta obsługuje.

(Tibia Game1) #14

czyli to oznacza ze złącza pamieci sd ram niczym się nie różnią od ddr2 i że spokojnie moge zainstalować 3x ddr2?

i jeszcze poprawka na tym zdjęciu, i na płycie są tylko 3 banki dla pamięci... hyba że jest gdzieś onajeszcze, której nie zauważyłem :))

(Monczkin) #15

LOL_1 czy ty czytasz to co piszą inni ??

Czy tak trudno sprawdzić jakie pamięci obsługuje płyta ?? W bak pamięci możesz wrzucić to co obsługuje płyta.

DDR2 to nowy rodzaj pamięci - więc... niekoniecznie Twoja płyta musi to obsługiwać...

(Bambo 5) #16

Sorry 3 mój błąd proszę o pokute i rozgrzeszenie.

Cytat ze strony gigabyte

(Tibia Game1) #17

instrukcję obsługi płyty mam po angielsku i nie zbyt dobrze znam j. ang. ale pisze tam kilka razy DDR moze to dobrze :?

na stronie producenta tej plyty pisze że obsluguje pamięci DDR400/ DDR333/ DDR266... jakie są to pamięci? ile mogą kosztować? w jakim sklepie je znajdę?

(JNJN) #18

Kupuj moduły 512 MB PC3200(400) - najlepiej firmowe.

np

tu