Pyt. dot.neostrady


(Matekb19) #1

Mam pytanko!Czy jest różnica między połączeniem zwykłym modemowym a połaczeniem z neostradą też przez modem?Chodzi mi także o to czy na neostradzie grozi mi że zapłacę większy rachunek telefoniczny lub za internet ponieważ będe miał jakiegoś wirusa?


(Matekb19) #2

ale mi chodzi o wirusy ktore przekierowwywuja polaczenie.czy jest jakas roznica jak lacze sie z internetem nestrada nie za pomoca ich programu neostrada tylko z poziomu windy czy wiązą się z tym jakieś zagrożenia??


(Z35ikr) #3

na modemie można "złapać" tzw. dialera i on mógł przekierować na droższe linie - można się też zabezpieczyć przed tym :wink:

na neo czegoś takiego nie ma :mrgreen:


(Matekb19) #4

ja mam modem i łącze się z neostradą za niego pomocą

Złączono Posta : 12.03.2007 (Pon) 14:39

ja mam modem i łącze się z neostradą za jego pomocą

Złączono Posta : 12.03.2007 (Pon) 14:39

ja mam modem i łącze się z neostradą za jego pomocą


(Matekb19) #5

ale mi się wydaje ze połączyć się z neostradą można sie tylko za pomoca modemu neostrady (ADSL)


(Grzegorz Ch) #6

modem ADSL a zwykły modem na linie analogowe, to całkiem co innego, za pomocą modemu ADSL nie można się łączyć z żadnymi numerami telefonów.


(Matekb19) #7

a co znaczy dioda pwr na modemie?czy bezpieczne jest laczenie sie z neostrada z a pomoca polaczenia sieciowego z poziomu windowsa a nie ich programu neostrada?


(Z35ikr) #8

Różnic brak :wink: jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, ale wielu użytkowników ma problem przez tą aplikację - rozłączanie się neo, więc........

Decyduj sam.


(Matekb19) #9

ale czy pzry wyłączniu interentu trzeba wyłączyć połączenie sieciowe??


(Z35ikr) #10

podłączenie neo odbywa się:

  1. Aplikacji neo, i wtedy; uruchamiasz aplikację dostępową i klikasz..... i łączy cię z netem..... gdy masz już dosyć i wszystko wiesz, klikasz i aplikacja Cię rozłącza..... i nie ma netu :stuck_out_tongue:

  2. Tworzysz połączenie internetowe (np.: według poradnika na DP) i wtedy klikasz i łączy..... poserfujesz; dajesz kursor na ikonkę w tray'u prawy-klik i wybierasz -> Odłącz..... i rozłącza.

W drugiej wersji można się wspomóc np.: programem "AutoConnect", użyj szukajki było o tym nie raz :wink: