Pytań kilka odnośnie internetu i rzeczy z nim powiązanych

Hej :wink:

Mam kilka pytań odnośnie internetu i bardzo bym Was prosił o ich rozjaśnienie.

1. Czy jest różnica odnośnie sposobu podłączenia modemu do komputera?

Czy jest podłączony przez USB w(tedy trzeba instalować modem do komputera).

Albo bezpośrednio do karty sieciowej - wtedy nie trzeba instalować modemu.

Chodzi mi o to czy ma to wpływ na prędkość internetu, jego awaryjność itp.

2. U siebie w komputerze posiadam:

  • modem Motorola (jakiś shit od Multimedii, chyba zaczyna już szwankować)

  • kartę sieciową Realtek

Aktualnie podłączyłem sobie internet bezpośrednio przez kartę sieciową (do tej pory było przez USB), ale jedno mnie zastanawia.

Poniżej opisany fakt występował zarówno przy podłączeniu USB, jak i teraz.

Zarówno w menedżerze urządzeń, jak i w panelu sterowania w Połączeniach sieciowych mam jakąś kartę sieciową/połączenie 1394. Nie mam zielonego pojęcia skąd się to wzięło i do czego służy.

Od czego to jest?

Poglądowe screeny:

Karta sieciowa 1394 w menedżerze urządzeń

62739283.th.jpg

Połączenie 1394 - Panel sterowania/Połączenia sieciowe

78242167.th.jpg

Połączenie 1394 - wyskakujący plik przy próbie Naprawienia

16634601.th.jpg

3. Czy brak internetu może być spowodowany psuciem się modemu?

Interesuje mnie ten problem, ponieważ zdarza się dosyć często, że są zaniki w dostawie internetu - jednak bez jednoczesnego zaniku sygnału w TV.

TV kablową i internet mam u tego samego operatora, dlatego też jeśli nie ma sygnału w TV, to wtedy nie ma także Internetu.

Ale sam problem z internetem mnie zastanawia - może trzeba ten modem wymienić? (będzie miał jakieś 6 lat)

4. Pytanie odnośnie routera.

Czy kabel z internetem (kablówka albo ten sieciowy) podłącza się bezpośrednio do routera?

Czy najpierw do modemu, a potem dopiero od modemu do routera i potem do komputera?

Jestem w tym kompletnie zielony, dlatego bardzo Was proszę o wyrozumiałość.

Bardzo Was proszę o pomoc i odpowiedzi

Pozdr! :wink:

Ad. 1. jesli masz usb 1.1 to różnica może być znaczna, jesli natomiast usb 2.0 i LAN 100Mb/s to raczej różnc nie zauważysz bo Multimedia nie udostępnia takich prędkości połączeń internetowych.

ad. 2. te modemy motoroli są całkiem przyzwoite (tak dla wyjasnienia)

karta 1394 to karta firewire - http://pl.wikipedia.org/wiki/FireWire - używany głównie do przesyłania wideo i popularny w kompach od apple. nie ma ona nic wspólnego z internetem.

ad. 3. w MM zdażają się przerwy, niezależne od sygnału TV. nic z tym raczej nie zrobisz krzycz na MM :wink:

ad. 4. najpierw kabel antenowy podłączasz pod modem, później sieciowy (rj45) podpinasz do routera, a do routera podpinasz kompa.

kuba_1989 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Lepiej do karty sieciowej.

FireWire

Może być, ale takie przerwy to raczej nie modem.

gniazdko -> modem -> router -> komputer

Pamiętaj żeby kupić router z interfejsem WAN na RJ-45 (złącze jak w karcie sieciowej), czyli bez wbudowanego modemu.