Pytania co do instalacji, uzytkowania i usuwania Visty

  1. Instalacja.

Wypalić dysk z plikiem .iso pobranym ze strony microsoftu. To ja wiem.

A czy ten dysk bedzie mi się sam bootował. Czy do zainstalowania Visty będę potrzebował dyskietki?

Mam też jeden dysk 80GB WD podzielony na 3 partycje 20, 30, 30 GB na 20 mam xp`eka. Na jednej z 30 chcem zarzucić viste. Czy po zainstalowaniu bede miał automatycznie na poczatku włoączenia kompa który sys chce wybrac??

  1. Uzytkowanie

Najnowszy bulid jest w jezyku angielski jeśli mi się dobrze zdaje? Nie bede miał problemów ze sterami do grafy neo itp.??

  1. Usuwanie Visty.

Jak (jeżeli mi sienie spodoba) usunąc Viste z dysku?? Tak zeby nie było jej ani na dysku ani na początku włączenia kompa jako Win do wyboru??

No to na tyle moich pytań co do Visty. Soka ze niektóre są moza banalne ale w Viscie to ja jestem laik niestety :frowning: :stuck_out_tongue:

Dzieki z góry za wszyskie odp.:slight_smile:

Płyta sama się bootuje, nie będziesz potrzebował dyskietki :slight_smile:

Tak

Tak, jest w języku angielskim :slight_smile:

Problemów raczej nie będzie, ponieważ głównie Vista ma już “swoje” sterowniki

Vistę usuwasz formatując dysk na której jest zainstalowany poleceniem “format X: /fs:YYY” - gdzie X to litera twojego dysku np. D:

Gdzie YYY wybierasz format jakim chcesz sformatować swoją partycję np. NTFS bądź FAT32 :slight_smile:

Po formatowaniu odpal z płytki XP’eka konsolę odzyskiwania i wpisz polecenia - fixboot oraz fixmbr.

To by było na tyle :wink:

ysiulec dzieki serdeczne :slight_smile: :slight_smile:

Jeszcze małe pytanko… Czy na Viste starczy mi partycja 30 GB??

Oczywiście, viście wystarczy nawet 10 GB :slight_smile:

No niebardzo wersja beta 2 x64 zżarła mi 16 GB

Beta 2 a teraźniejsze buildy to zupełnie inne światy.

Oto dowód:

vistalr1.th.jpg

Mi akurat wersja x86 zajęła na dysku 7 GB :mrgreen:

OT-y :arrow: Kosz :?

Wersje x86 i x64 to zdecydowanie też inne światy :wink: :wink: