Pytania do Brother DCP-115C

Witam!

Tak jak w temacie, mam pytania do urządzenia wielofunkcyjnego Brother DCP-115C.

Oto moje dwa pytania:

  1. Gdy podczas uruchomionego komputera używam przycisku on/off pojawia mi się komunikat systemu Windows “Niebezpieczne usuwanie urządzenia” - urządzenie zostało wyłączone bez zatrzymania go!" i nakazuje mi użyć kreatora sprzętu w Panelu sterowania. OK, zgoda, ale jak przechodzę do wspomnianego kreatora w panelu sterowania i po wybraniu opcji: odinstaluj/odłącz urządzenie -> odłącz/wysuń urządzenie pojawia mi się okienko w którym nie ma żadnego urządzenia do wybrania! (pomimo, że urządzenie jest włączone, to chyba przecież system powinien je widzieć?! Ponadto jak pojawia mi się wspomniany komunikat to jest opcja do zaznaczenia "pokaż przycisk w trayu wyłącz/wysuń urządzenie i gdy ją zaznaczam i klikam OK to nic się nie pojawia! Jak podłączam np. aparat fotograficzny to pojawia mi się w trayu ikonka służąca do zatrzymania urządzenia przed jego odłączeniem i wszystko jest OKI, ale z Brother DCP-115C tak nie jest!

  2. A dlaczego jak zrestartuje komputer i nie wyłączę urządzenia, i chcę coś później wydrukować to system “nie widzi” urządzenia?

Musze je wtedy wyłączyć i tu pojawia mi sie mało sympatyczny wspomniany wyżej komunikat.

Będę wdzięczny za odpowiedzi na te dwa pytania!

Używam Win2000P.Sterowniki są w porządku zainstalowane.

Pozdrawiam.