Pytania dot. kupna "nowego" sprzętu

(george32801) #1

Kupuję od kolegi komputer za 200zł:

Parametry:

Procesor: AMD Athlon 1700 XP+ [1400MHz ale mnożnik odblokowany i on podkręca go do 2,0GHz (2400+ XP)]

Mobo: msi kt3v

ms-6712

południe - vt8235

północ - via kt333

Zasilacz: 350W

Karta sieciowa: Pentagram

On mi go sprzedaje bez żadnego napędu, dysku, karty graficznej i ramów.

Mam teraz dwa pytania:

1.Jakie ramy będą najlepsze dla takiej płyty głównej?

Posiadam używane ramy GOOD RAM GR400D64L25/512 DDR 512MB PC3200 DIMM. Ale nie wiem jak jest z ich stanem, bo one są z płyty głównej innego mojego kolegi, która się spaliła bo miała za słaby zasilacz.. Teraz się nie włącza w ogóle.. Czy te ramy przez to spięcie nie zostały uszkodzone? Czy jak je już włożę do tego nowego komputera to czy one mogą spowodować jakieś spięcie czy coś innego?

2.U mojego kolegi testowaliśmy ten sprzęt, który ja chcę kupić (wymieniony wyżej). On tam ma do tego Radeona 9550, 786MB ramu PC2700 i HDD 80GB - na dysku straszny syf, 3 systemy, bez antywirusa, dostęp do neta i nie formatowany przez parę lat :lol: (on mi tych części nie sprzedaje). Ale graliśmy w DooM'a 3 na max detalach i w rozdzielczości 1024x768 i chodziło bardzo płynnie. Jak ja bym do niego włożył swoje 512MB ramu i GeForce FX5200 to czy bardzo dużo by spadła wydajność czy dalej można było by spokojnie grać na max detalach ale np. na 800x600 ?

Serdecznie Pozdrawiam wszystkich użytkowników! :wink:

(Sk91) #2

Po pierwsze to byś musiał kupić nowy zasilacz bo pewnie ten zasilacz jaki on ma 350W to jakiś Codegen lub Tracer albo co gorsze NoName.

I twojemu drugiemu komplowi płyta sie nie spaliła bo miał za słaby zasilaczy tylko miał kiepski nie markowy zasilacz.

(george32801) #3

1.Ten 350 jest wystarczający a co ważniejsze firma dobra.

2.Płyta się spaliła bo miał za słaby zasilacz. Dual Core i 1gb ramu + 2x 80GB HDD + Radek 9800 Pro to chyba trochę za dużo jak na 200W... :x

3.Nic się nie dowiedziałem o co pytałem...

(Sk91) #4

Dobrej firmy? czyli jakiej?

(dragonn) #5

http://www.oc-forum.org/Zasilacze-najle ... 13020.html tu masz dobre i złe firmy.

(george32801) #6

Ludzie.. Ja mam inne pytania. Ja się nie pytam o zasilacz bo wcześniej się pytałem i wiem, ze ten 350 wystarczy.. Odpowiedzcie mi na moje pytania w pierwszym poscie.

(Emilmlo) #7

Firma i model ??

Przy tej grafie dużo spadnie wydajność, bo GeForce FX5200 jest dużo słabszy od Radeona 9550.

(george32801) #8

Zostawmy już w końcu ten zasilacz w spokoju. :stuck_out_tongue: Wcześniej pisałem temat inny i się dowiedziałem, że ten powinien wystarczyć do tego sprzętu. A jest to niby zły, badziewny zasilacz Modecom FEEL - 350ATX 350W 2.2 PFC no ale lepiej taki niż nijaki :slight_smile:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=19&t=233181

Co do karty to wiem, że będzie gorzej, ale aż tak bardzo?? #-o

A co z tymi RAM'ami?

(system) #9

No RAM moim zdaniem nie powinien płyty spalić nowej. A kupno ddr1 się nie opłaca bo 1gb to około 180zł.

(Mateusz 931) #10

Feel to jest dobry zasilacz :badgrin: :badgrin: :badgrin: :badgrin:

No to gratuluję poczucia humoru.

(george32801) #11

To co napisałeś nic nie wniosło do tematu.. :evil: Jak byś czasami nie zauważył to ja się pytam całkiem o co innego. To jest gwarantowane, że feel sobie poradzi w 100%. Niema zamiaru nic lepszego kupować do takiej konfiguracji. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że to badziewny zasilacz ale co z tego..?

(Mateusz 931) #12

FX5200 nie jest super kartą. Ale w niskich rozdzielczościach w starsze gierki powinieneś pyknąć.

RAM'y mogą się gryżć jeżeli są od innych producentów, działają na innych prędkościach. Sam będziesz musiał sprawdzić. Ale dołożenie RAM'u zwiększy wydajność.

Odpowiedziałem :smiley:

(Emilmlo) #13

Poradzi sobie ale z wysłaniem całego kompa na inny świat.

Już lepszy jest Fortron i Delta.

(george32801) #14

Że niby co!? Feel 350W nie poradzi sobie z athlonem 1700+ troche podkręconym? I mały dysk 40GB + 512ramu, jakiś skromny napęd i cienka karta graficzna? To jest niemożliwe żeby sobie nie poradził. U tego mojego kolegi co sprzedaje mi go on ma tam podczepione:

• Radeon 9550 128mb/128bit

• 2 dyski HDD 80gb

• Dwa napędy DVD-R

• 784MB ramu

• pentagram (sieć)

i procka jeszcze troche więcej podkręconego (do 2,3GHz) i mu działa stabilnie...

To mi ma działać nie stabilnie? A w dodatku ten zasilacz ma 2 miesiące, więc prawie nówka.

Moim zdaniem niektórzy "eksperci" tylko się bawią w takich a pojęcia WCALE nie mają !!

A tak poza tym.. Czy ja gdzieś w tym temacie pytałem się o coś wspólnego z zasilaczem? Przecież mój pierwszy post zawiera DWA pytania i prawie nikt mi nie potrafi na nie udzielić odpowiedzi.. Co się wszyscy uczepili tego zasilacza!?

(Maniekz1985) #15

(klopas) #16

moge ci dać jednego spalonego :smiley: też mam w domu... (mam jeszcze codegen i fever :wink: też spalone ale jeden jest bez wiatraczka :smiley: )

feel poradzi sobie ze słabym kompem ale nie długo... ma skaczące napięcia i wydajność poniżej 30%...

(Sk91) #17

Szczerze mówiąc do takiego starego kompa nie trzeba nic lepszego niż Feel bo jak nawet sie spali to nie ma co żałować.

(Kabuto1378) #18

[-X Chciałbym przypomnieć, że w zenfist.pl sprzedają felle III( 3 edycja/generacja), a jeśli sprzedają to znaczy że to już nie jest szajs jak to kiedyś było. Sam czytałem na innym forum jak gość z tego sklepu mówił iż sprawdzali ten zasilacz na okoliczność przeciążeń, przepięć i wszystkie zabezpieczenia zadziałały. Także bez przesady bez problemu uciągnęłyby AMD X2 z rozsądnym OC, słabą kartą graficzną 2xHD, 1/2 Gb Ram.

(Emilmlo) #19

Miałem Codegena 350W przy Duronie 950MHz, 512MB SDRAM, GeForce 4 MX440 64MB, napęd CD, dysk 20GB no niby sobie radził ale do pewnego dnia aż nie chciał się włączyć okazało się że spalił się zasilacz, ram i grafa i to z winy zasilacza.

Kolega miał Modecoma Feela 350W przy Athlonie 1700+ też podkręcony na 2 GHz, 512MB DDR 266MHz, nagrywarka DVD, dysk Samsung 40GB, grafa GeForce FX5200 też sobie radził ale miał pecha cały komp się mu zjarał i to wszystko przez brak zabezpieczeń w zasilaczu było małe wahanie prądu i komp zgasł ale już nie odpalił, ten zasilacz miał dwa miesiące też działał stabilnie przez ten czas aż do tamtego dnia.

Feel III to nie Feel II czy Feel I, Feele I i II to są nędzą które mają głośne i kiepskie chłodzenie, grzeją się, nie mają zabezpieczeń, Feel III jest dużo lepszy od 1 i 2 generacji, ma takie same chłodzenie jak MC , nie grzeje się, ma te zabezpieczenia ale to nie zmienia faktu że Modecom MC jeszcze lepszy a w tej samej cenie.

Co do gry Doom 3 to strasznie się tnie na GeForce FX5200 przy 800x600 wiem bo tydzień temu u sąsiada grałem w tą grę, GeForce FX5200 ma wydajność na poziomie GeForce 4 MX440, Radeon 9550 jest dużo wydajniejszy od GeForce FX5200.

Dokładnie jak kolega Okles92 pisze, jeśli ram jest spalony to najwyżej komp nie wystartuje tylko będzie czarny ekran i piski z głośniczka, ale płyty nie spali.

A za tyle mamy 2x1GB DDR2 800MHz CL4

(Mateusz 931) #20

Ja widzę Szanowny autorze, że kolega Ci ciśnie kule, udaje niby eksperta, a Ty łykasz jak młody pelikan :mrgreen:

Ciekawe za ile ten wspaniały komputer.

Ty nie patrz na moc zasilacza, tylko na jego wykonanie zabezpieczenia, sprawność.