Pytania dotyczące zabezpieczania komputera

Witam!

Mam pytania dotyczące zabezpieczenia komputera programami antywirusowymi, firewallami itd.

Wchodzę na bezpieczne strony internetowe typu: facebook, interia, dobreprogramy, onet, wp, o2, twitter, youtube,pajacyk. I praktycznie nic więcej :slight_smile:

no i na stronię logowania banku ING. Nie wchodzę na stronę ze crackami czy typu p2p/torrent itd. a programy aktualizuję na bieżąco podobnie jak system :slight_smile:

nie gram w żadne gry itd. i teraz pytanie: czy jest mi potrzebny program antywirusowy czy firewall? :slight_smile: trochę drażni mnie,że on spowalnia pracę komputera czy przez niego się przeglądarki zawieszają :confused:

a cenię sobie szybkość działa i bezproblemowość :slight_smile: teraz mam program Panda cloud (darmowa), wcześniej było comodo internet security premium, wcześniej avast itd… i od 2 lat nie miałem ani jednego wirusa :slight_smile:

Mam na dysku ważne dane i boję się ich stracić. Pytam się was czy jak zrezygnuję z zabezpieczenia to złapię jakieś wirusa?? Bo zdaje mi się,że na te portale, które wchodzę to one są wolne od wirusów. A może się mylę?

B. proszę o opinię :slight_smile:

pozdrawiam.

Pozostań przynajmniej przy Panda Cloud Antivir! Program na pewno nic Ci nie spowalnia pracy komputera. Wbrew pozorom infekcję można podłapać gdziekolwiek i poza świadomym działaniem, nawet na najbardziej “zaufanych” portalach. Jeśli używasz Windows 7/8, to pozostań co najmniej na firewall’u systemowym. Jest zupełnie dobry i również nie spowalnia systemu. Przeglądarki jeśli się zawieszają, lub następuje spowalnianie systemu, to z pewnością z innych powodów niż cloud-antywirus lub zapora. Nie wykluczone, że już masz teraz system zainfekowany! Może warto by skorzystać z tego działu i wykonać to? http://forum.dobreprogramy.pl/analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html

Oczywiście że powinieneś korzystać z antywirusa jak i firewalla. Nawet z samego facebooka możesz coś złapać. Nie ma stron na 100% bezpiecznych. Jeżeli drażni Cię spowalnianie pracy przez program AV, to polecam Ci wypróbowanie tego http://www.dobreprogramy.pl/Webroot-SecureAnywhere-Antivirus,Program,Windows,35817.html. Bardziej lekkiego na pewno w tej chwili nie znajdziesz. Pandę mam w pracy, a webroota w domu. Różnica w wydajności jest widoczna. A co do ważnych danych, to podstawą jest zawsze backup na drugim dysku.

Dziękuję :wink: Pozostanę jednak przy programie panda :wink: