Pytania na temat instalacji Windows 8

Witam, mam kilka pytań do tematu podanego wyżej:

  1. Czy lepiej instalować Win 8 na dysku wirtualnym czy na dysku logicznym?

  2. Mam Win 7 i Ubuntu 12.04 LTS i oczywiście GRUB-a, czy instalacja Win 8 nic nie popsuje w plikach tych systemów?

  3. Czy GRUB nie zostanie wyrzucony?

  4. Jaki jest przybliżony czas instalacji tego systemu?

  5. Czy inne systemy po instalacji WIn 8 będą prawidłowo działać?

Chciałem sugerować się poradnikiem ze strony http://www.hea7en.info/2012/03/19/how-to-seamlessly-dual-boot-windows-7-and-windows-8-the-easy-way/ lecz po utworzeniu pliku Windows 8.vhd nie ma go menedżerze dysków i nie wiem co dalej z tym robić :slight_smile:

Dla chętnych mogę wrzucić screeny z G-parted lub diskmgmt

Pozdrawiam

Dodane 01.07.2012 (N) 11:19

Lepiej pobrać wersje ISO czy instalator?

  1. Jeżeli zamierzasz używać go jako “normalnego” systemu to na dysku logicznym. Jeżeli tylko zabawka to vhd.

  2. Nadpisze grub.

  3. Tak, a do wyboru będziesz miał również Windows 7.

  4. Mi się instalował mniej niż 30 minut.

  5. Tak, tylko musisz przywrócić grub.

A w jaki sposób będę musiał przywrócić GRAB-a?

Lepszy plik ISO czy instalator?

Mógł byś mi powiedzieć ogólnie o wrażeniach z używania tego systemu?

Czy jest warty uwagi?

Masz go na komputerze stacjonarnym czy na laptopie?

Tak, jako normalnego systemu,

Jak będę chciał go wyrzucić to w jaki sposób będę mógł to zrobić, żeby nie uszkodzić linuxa i 7?

Na jakim sprzęcie ci chodzi, ja mam taki jak w podpisie więc raczej radzi,

A czy sterowniki do karty graficznej są dostępne na Win 8?

Czy będę musiał ciągnąć na inteloskiej grafice?

Czy według Ciebie ten system nadaje się do PC czy tylko na tablety i ekrany dotykowe?

Do kiedy będzie działać wersja Consumer Preview?

Wiem, że dużo tego, ale skoro używasz to masz jakieś rozeznanie na ten temat

Google.pl nie gryzie.

Wystarczy, że wgrasz na osbnej partycji.

Ja mam FX4100 i 8GB RAMu i działa o wiele, wiele lepiej niż 7.

Powinne być - jak nie odszukasz poprzez google strony producenta i na niej nie sprawdzisz, nie dowiesz się.

Google.pl nie gryzie.

wszystko działa jak powinno, lecz nie mogę znaleźć sterowników do touchpada…

wpisz sobie w google synaptics touchpad. To są sterowniki do touchpad’a wszystkich laptopów jakie tylko istnieją.

Dziś okazało się też, że nie mam nigdzie sterowników do grafiki, pobrane ze strony lenowo pod Windows 7 64-bit nie działają, pod koniec instalacji pokazuje info, że nie są odpowiednie do mojej grafiki…

Dodane 04.07.2012 (Śr) 10:28

ten komunikat to : No appropriate driver to be installed.

Zainstaluje sterowniki od producenta z dysku, może pójdą…

Sterowniki których szukasz są dostępne na stronie amd:

http://support.amd.com/us/kbarticles/Pages/Windows8ConsumerPreviewDrivers.aspx

W Windows 8 działają tylko drivery z podpisem whql musisz wyłączyć tą funkcje aby instalować drivery bez whql.

Jak mam wyłączyć w Windows 8 ten podpis WHQL? Nie wiem gdzie jest taka opcja w Win 7, a co dopiero tu…

Dodane 09.07.2012 (Pn) 0:45

Chce jeszcze się dowiedzieć, dlaczego podczas korzystania z tego systemu co jakiś czas łapie on zawiechy?

Wiem, że nie jest to pełna wersja i że może się to zdarzyć, ale to się dzieje co jakiś czas, komputer się “zamraża”, najczęściej gdy coś piszę,

Jeśli będę chciał zaktualizować do pełnej wersji to w jaki sposób mam to zrobić?

Chyba, że jeszcze nie ma o tym info, to jakoś wytrzymam,

Czym różni się wersja na PC od wersji na tablety?

Czy też jest desktop ja w wersji PC?

Czy są programy na metro?

Jeśli tak to jakie?

Co wam jako użytkownikom tego systemu podoba się a co przeszkadza w win 8?

Według was jest warty uwagi?

Mi osobiście bardzo pasuje, i działa o wiele szybciej od Win 7, programy otwierają się natychmiast, podoba mi się ich zamykanie, jedyną aplikacją, która sprawia mi problemy to weather, pokazuję, że jest offline…reszta działa normalnie.

Dodane 09.07.2012 (Pn) 9:14

Zapytam jeszcze czy można zmienić tak ustawienia, żeby okienka w starcie działały pod 3G? zabieram laptopa poza dom z modemem i każde okno pokazuje offline, nigdzie nie znalazłem tej opcji.

Wersji Release Preview nie będzie się dało zaktualizować do wersji finalnej.

Nie ma wersji na tablety - jest wersja na procesory ARM, które występują w części tabletów (ale nie we wszystkich, niektóre mają x86). Jest w niej też klasyczny desktop, ale nie można instalować aplikacji desktopowych, będzie miała standardowo Office 2013 RT.

Trochę jest. Przejrzyj Windows Store.

dzięki za info,

interesuje mnie jeszcze kwestia nie działających okienek w sieci 3G i po sprawdzeniu nie działają też na Ethernecie, działają tylko pod WiFi…nie wiem jak zmienić, żeby działały pod każdym połączeniem, w internecie nic nie znalazłem…niestety

http://www.howtogeek.com/107511/how-to- … -easy-way/

Sam zmarnowałem trochę czasu by to znaleźć ba w Windows 8 nie można normalnie dostać się to trybu awaryjnego a o wciśnięciu F8 przed botowaniem systemu zapomnij.

Dodane 10.07.2012 (Wt) 4:29

U mnie działa normalnie zero zwiech czy innych anomalii ale na wirtualnej maszynie co 5 minut zaliczył zamorzenia jedno minutowe.

PS: W benchmarkach W8 wypada lepiej od W7 ale w grach jest spadek o kilka fps. Więc ja polecam powrót do 7.

Ja mam zainstalowany ten system normalnie na oddzielnej partycji, nie na żadnej maszynie wirtualnej, u mnie problem występuje ze sterownikami grafiki i może dlatego się to dzieje, jak odinstalowałem te, które nie działały system zaczął chodzić też zawieszeń, lecz komputer przez to zaczął się grzać, tzn. wiatrak chodzi głośniej, lecz temp jest o ok 8 stopni wyższa niż ze sterownikami, i nie widzę większej różnicy temperatur pomiędzy W7 i W8.

Jest jeszcze jeden problem z kafelkami, gdy w domu używam WiFi wszystko ładnie działa, lecz poza domem z modemem 3G już nie, pokazują offline, oraz nie mogę się połączyć z siecią, połączenie Dial-Up działa, lecz wolał bym normalnie przez połączenie modemowe, podobno W8 ma sterowniki do modemów, lecz i tak musiałem doinstalować program do obsługi modemu, lecz on na XP i 7 powodował rozłączanie.

Pamiętaj, że to wciąż beta, tak więc ma prawo coś nie działać na tym systemie.

Czy jeśli zdecyduje się przeinstalować W8 to skasuje wszystkie pliki i ustawienia?

Czy skasuje to także opcja przywrócenia systemu?

Czy to pomoże w zacinaniu się systemu?

W8 CP nie zacinał się wcale, W8 RP po pierwszej instalacji chodził płynnie, po reinstalacji problem z wieszaniem…