Pytania na temat instalacji Windows 8

(Piter1paczynski) #1

Witam, mam kilka pytań do tematu podanego wyżej:

1. Czy lepiej instalować Win 8 na dysku wirtualnym czy na dysku logicznym?

2. Mam Win 7 i Ubuntu 12.04 LTS i oczywiście GRUB-a, czy instalacja Win 8 nic nie popsuje w plikach tych systemów?

3. Czy GRUB nie zostanie wyrzucony?

4. Jaki jest przybliżony czas instalacji tego systemu?

5. Czy inne systemy po instalacji WIn 8 będą prawidłowo działać?

Chciałem sugerować się poradnikiem ze strony http://www.hea7en.info/2012/03/19/how-to-seamlessly-dual-boot-windows-7-and-windows-8-the-easy-way/ lecz po utworzeniu pliku Windows 8.vhd nie ma go menedżerze dysków i nie wiem co dalej z tym robić :slight_smile:

Dla chętnych mogę wrzucić screeny z G-parted lub diskmgmt

Pozdrawiam

-- Dodane 01.07.2012 (N) 11:19 --

Lepiej pobrać wersje ISO czy instalator?

(Dimm Dna) #2
  1. Jeżeli zamierzasz używać go jako "normalnego" systemu to na dysku logicznym. Jeżeli tylko zabawka to vhd.

2. Nadpisze grub.

3. Tak, a do wyboru będziesz miał również Windows 7.

4. Mi się instalował mniej niż 30 minut.

5. Tak, tylko musisz przywrócić grub.

(Piter1paczynski) #3

A w jaki sposób będę musiał przywrócić GRAB-a?

Lepszy plik ISO czy instalator?

Mógł byś mi powiedzieć ogólnie o wrażeniach z używania tego systemu?

Czy jest warty uwagi?

Masz go na komputerze stacjonarnym czy na laptopie?

Tak, jako normalnego systemu,

Jak będę chciał go wyrzucić to w jaki sposób będę mógł to zrobić, żeby nie uszkodzić linuxa i 7?

Na jakim sprzęcie ci chodzi, ja mam taki jak w podpisie więc raczej radzi,

A czy sterowniki do karty graficznej są dostępne na Win 8?

Czy będę musiał ciągnąć na inteloskiej grafice?

Czy według Ciebie ten system nadaje się do PC czy tylko na tablety i ekrany dotykowe?

Do kiedy będzie działać wersja Consumer Preview?

Wiem, że dużo tego, ale skoro używasz to masz jakieś rozeznanie na ten temat

(Piotrkijak) #4

Google.pl nie gryzie.

Wystarczy, że wgrasz na osbnej partycji.

Ja mam FX4100 i 8GB RAMu i działa o wiele, wiele lepiej niż 7.

Powinne być - jak nie odszukasz poprzez google strony producenta i na niej nie sprawdzisz, nie dowiesz się.

Google.pl nie gryzie.

(Piter1paczynski) #5

wszystko działa jak powinno, lecz nie mogę znaleźć sterowników do touchpada...

(Piotrkijak) #6

wpisz sobie w google synaptics touchpad. To są sterowniki do touchpad'a wszystkich laptopów jakie tylko istnieją.

(Piter1paczynski) #7

Dziś okazało się też, że nie mam nigdzie sterowników do grafiki, pobrane ze strony lenowo pod Windows 7 64-bit nie działają, pod koniec instalacji pokazuje info, że nie są odpowiednie do mojej grafiki...

-- Dodane 04.07.2012 (Śr) 10:28 --

ten komunikat to : No appropriate driver to be installed.

Zainstaluje sterowniki od producenta z dysku, może pójdą...

(Newton) #8

Sterowniki których szukasz są dostępne na stronie amd:

http://support.amd.com/us/kbarticles/Pages/Windows8ConsumerPreviewDrivers.aspx

(Rmk) #9

W Windows 8 działają tylko drivery z podpisem whql musisz wyłączyć tą funkcje aby instalować drivery bez whql.

(Piter1paczynski) #10

Jak mam wyłączyć w Windows 8 ten podpis WHQL? Nie wiem gdzie jest taka opcja w Win 7, a co dopiero tu...

-- Dodane 09.07.2012 (Pn) 0:45 --

Chce jeszcze się dowiedzieć, dlaczego podczas korzystania z tego systemu co jakiś czas łapie on zawiechy?

Wiem, że nie jest to pełna wersja i że może się to zdarzyć, ale to się dzieje co jakiś czas, komputer się "zamraża", najczęściej gdy coś piszę,

Jeśli będę chciał zaktualizować do pełnej wersji to w jaki sposób mam to zrobić?

Chyba, że jeszcze nie ma o tym info, to jakoś wytrzymam,

Czym różni się wersja na PC od wersji na tablety?

Czy też jest desktop ja w wersji PC?

Czy są programy na metro?

Jeśli tak to jakie?

Co wam jako użytkownikom tego systemu podoba się a co przeszkadza w win 8?

Według was jest warty uwagi?

Mi osobiście bardzo pasuje, i działa o wiele szybciej od Win 7, programy otwierają się natychmiast, podoba mi się ich zamykanie, jedyną aplikacją, która sprawia mi problemy to weather, pokazuję, że jest offline...reszta działa normalnie.

-- Dodane 09.07.2012 (Pn) 9:14 --

Zapytam jeszcze czy można zmienić tak ustawienia, żeby okienka w starcie działały pod 3G? zabieram laptopa poza dom z modemem i każde okno pokazuje offline, nigdzie nie znalazłem tej opcji.

(mktos) #11

Wersji Release Preview nie będzie się dało zaktualizować do wersji finalnej.

Nie ma wersji na tablety - jest wersja na procesory ARM, które występują w części tabletów (ale nie we wszystkich, niektóre mają x86). Jest w niej też klasyczny desktop, ale nie można instalować aplikacji desktopowych, będzie miała standardowo Office 2013 RT.

Trochę jest. Przejrzyj Windows Store.

(Piter1paczynski) #12

dzięki za info,

interesuje mnie jeszcze kwestia nie działających okienek w sieci 3G i po sprawdzeniu nie działają też na Ethernecie, działają tylko pod WiFi...nie wiem jak zmienić, żeby działały pod każdym połączeniem, w internecie nic nie znalazłem...niestety

(Rmk) #13

http://www.howtogeek.com/107511/how-to- ... -easy-way/

Sam zmarnowałem trochę czasu by to znaleźć ba w Windows 8 nie można normalnie dostać się to trybu awaryjnego a o wciśnięciu F8 przed botowaniem systemu zapomnij.

-- Dodane 10.07.2012 (Wt) 4:29 --

U mnie działa normalnie zero zwiech czy innych anomalii ale na wirtualnej maszynie co 5 minut zaliczył zamorzenia jedno minutowe.

PS: W benchmarkach W8 wypada lepiej od W7 ale w grach jest spadek o kilka fps. Więc ja polecam powrót do 7.

(Piter1paczynski) #14

Ja mam zainstalowany ten system normalnie na oddzielnej partycji, nie na żadnej maszynie wirtualnej, u mnie problem występuje ze sterownikami grafiki i może dlatego się to dzieje, jak odinstalowałem te, które nie działały system zaczął chodzić też zawieszeń, lecz komputer przez to zaczął się grzać, tzn. wiatrak chodzi głośniej, lecz temp jest o ok 8 stopni wyższa niż ze sterownikami, i nie widzę większej różnicy temperatur pomiędzy W7 i W8.

Jest jeszcze jeden problem z kafelkami, gdy w domu używam WiFi wszystko ładnie działa, lecz poza domem z modemem 3G już nie, pokazują offline, oraz nie mogę się połączyć z siecią, połączenie Dial-Up działa, lecz wolał bym normalnie przez połączenie modemowe, podobno W8 ma sterowniki do modemów, lecz i tak musiałem doinstalować program do obsługi modemu, lecz on na XP i 7 powodował rozłączanie.

(Piotrkijak) #15

Pamiętaj, że to wciąż beta, tak więc ma prawo coś nie działać na tym systemie.

(Piter1paczynski) #16

Czy jeśli zdecyduje się przeinstalować W8 to skasuje wszystkie pliki i ustawienia?

Czy skasuje to także opcja przywrócenia systemu?

Czy to pomoże w zacinaniu się systemu?

W8 CP nie zacinał się wcale, W8 RP po pierwszej instalacji chodził płynnie, po reinstalacji problem z wieszaniem...