Pytania na temat pamieci RAM

Witam

To moj pierwszy post wiec chcialbym sie przedstawic. Mam na imie Krzysiek.

Jak napisalem w temacie, mam pytania odnosnie pamieci RAM.

  1. Na obudowie komputera i na wszystkich papierachjakie wraz z nim dostalem pisze iz moj RAM to 1024MB, jednak gdy uruchomie programy takie jak AIDA32, Everest lub CPU-Z to stan mojej pamieci wynosi 893 MB. Czy to jest normalne a jesli nie to jaki jest problem?

  2. Chcialbym dokupic pamiec RAM, i moje pytanie brzmi jaka firma jest najwydajniejsza/najlepiej oceniana. Najlepiej aby bylo to 1GB DDR2.

PS. Przepraszam za brak polskich liter ale ich nie mam.

wklej raport z AIDA32 lub Everesta na temat całego kompa

Oto zrzuty:

AIDA: aidalk5.th.jpg

Oraz Everest (mam wersje testowa i nie pokazuje ile jest pamieci RAM):everestyp6.th.jpg

Zapomnialem napiac, ze gdy wejde w Moj KomputerWlasciwosci to tam takze pisze, ze ilosc RAMu to 893MB (czasami pokazuje 894MB)

zintegrowana karta graficzna, używa pamięci ram, w twoim wypadku wszystko jest w prządku

musisz podać więcej informacji na temat posiadanej pamięci ram, najlepiej, zrób screeny z programu cpu-s z zakładek Memory i SPD.

Masz zintegrowaną kartę graficzną :wink: która nie ma swojej pamięci tylko korzysta z ramu zamontowanego na MB

podaj trochę więcej i o płycie

Zrzut z programu CPU-Z: image5tg5.th.jpg

Zalaczylem rowniez zrzut z zakladki Mainboard poniewaz mam pytanie czy do tej plyty moglbym kupic Radeon X850 XT Platinum Edition 256MB?

Złączono Posta : 14.08.2007 (Wto) 17:48

Szymek 2.0: a te 128MB ktore sa obok nazwy karty graficznej to one nie sa uzywane?

PS. Przepraszam za takie pytania ale nie znam sie na rzeczy.

jeśli twoja płyta posada złącze PCI-E (a pewnie tak jest) to tak.

co do pamięci, najpewniejszym rozwiązaniem będzie sprzedanie posiadanej i kupno dwóch kości goodram ddr2 667 o pojemności 1gb każda, gdyż dobieranie do posiadanej może być kłopotliwe (chyba że kupisz/ znajdziesz gdzieś identyczną).

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi i rady. Mam jeszcze jedno, ostatnie pytanie: Czy ta karta graficzna, Radeon X850 XT Platinum Edition 256MB, jest wydajna? Glownie pod katem gier typu Half-Life 2, Far Cry, itp.