Pytania nt OpenSuse 11, np. korzystanie z orange freedom

(Willove) #1

Witam!

Tak jak w temacie potrzebne są mi 4 informacje dotyczące opensuse 11

A więc:

1.Jeżeli zainstalował bym go sobie na innej partycji koło windowsa to czy bym odczuł spadek wydajnośći w windowsie/linuxie????

2.Mam orange freedom,czy po zainstalowaniu bym mógł korzystać z tego neta? (modem ZTE ZXDSl 852)

3.Jakie środowisko graficzne wybrać KDE czy GNOME, zależy mi na bajerach graficznymch 3D

4.(zapomniałem xD)

No to na tyle, proszę o szybką odpowiedź.

PZDR.

(matiit) #2

1/ Nie

1. UbuDSL

2. Obojętnie

3. dokładnie

(Willove) #3

ale aprops 3 jeżeli chciałbym mieć 3D to i w tym i w tym pójdzie??

(matiit) #4

Tak

(Willove) #5

Ok to dzięki PROBLEM rozwiązany

(Mstrex) #6

Jeśli chodzi o 3D bajery Compiz Fusion to lepiej działają na pewno pod gnomem, są tam jakieś menadżery do zarządzania tymi efektami pisane właśnie pod GNOMA, w ogóle GNOME jest najlepszym środowiskiem na dzień dzisiejszy.

(roobal) #7

W czasach Beryla, rzeczywiście chodziło to trochę lepiej na Gnome niż na KDE, choć na KDE nie miałem z Berylem problemów, później przesiadłem się na Gnome i działało tak samo. Niedawno zauważyłem, że Compiz został rozdzielony (przynajmniej w Debianie) na Compiz-Gnome i Compiz-Kde i instalujesz pod konkretne środowisko, nie ma już w repozytoriach jak dawniej pakietu Compiz-Fusion, jedynie pluginy compiz-fusion-plugins, które i tak bez compiz-gnome/kde się nie zainstalują :slight_smile: Nie wiem jak to wygląda w innych systemach ale wg mnie na dzień dzisiejszy na każdym środowisku graficznym Compiz działa dobrze.

Pozdrawiam!