Pytania odnośnie build'u 7000

(natus08) #1

Witam,

mam kilka pytań, czy po instalacji Windows 7 build jak w temacie:

1. Będę mógł korzystać normalnie z innych partycji ? Nie zmieni się nic i nie będę musiał ich formatować ponownie?

2. Czy np jak niektóre dane przeniosę na peendrive, to win 7 będzie go widział ?

3. Mając lapka (jak w podpisie) dołączoną mam do niego płytę cd ze sterownikami na xp i vista. I czy te z visty będą instalować się na 7 ?

4. Czy zainstaluję na nim mój router linksys Wag200g ?

Pozdrawiam

(xeth) #2

1 tak oczywiście musisz mieć jakąs wolną zeby zainstalować 7

2 tak

3 tak w większości lub system bedzie miał własne

(Max Graczyk) #3

Odpowiedź na pytanie nr 1:

Nic się nie zmieni w partycjach, tyle że Windows 7 na niektórych komputerach nie będzie widział innych partycji ze względów bezpieczeństwa.

Odpowiedź na pytanie nr 2:

Windows 7 będzie widzieć pendrive i będzie można wykonywać transfer plików pomiędzy pendrivem, a dyskiem twardym.

Odpowiedź na pytanie nr 3:

Sterowniki z Visty będą działać pod Windows 7 (tak mówi większość użytkowników naszego forum, niektóre sterowniki mogą nie działać).

Odpowiedź na pytanie nr 4:

Nie mam tego routera. Spróbuj go podłączyć i zainstalować do niego sterowniki, które są przeznaczone pod Vistę.

(xeth) #4

co do widoczności partycji różnie bywa ja widze wszystkie

(Pawellapa) #5
  1. nic się nie zmieni

2. tak

3. Mogą lecz nie muszą

4. routera nie trzeba instalować, po prostu go podłączasz

(niezDarek) #6
  1. Tak będziesz mógł korzystać

2. Raczej na pewno będzie go wdział

3. Część sterowników zapewne się nie zainstaluje poprawnie

4. nie mam tego routera więc nie wiem

(natus08) #7

Dzięki za informacje :slight_smile:

A jeszcze jedno pytanko, czy przeprowadzać symulację na virtual pc instalacji ? Czy to zwykła instalacja ala Vista/XP ?

(Max Graczyk) #8

Instalacja systemu Windows XP/Vista/7 na Virtual PC wygląda jakbyś normalnie instalował system na komputerze. W czasie instalacji Windowsa na wirtualnej maszynie instalator systemu nic ci nie grzebie na dysku/partycji, czy w menedżerze rozruchu systemu Windows.

(natus08) #9

OK. dzięki za informacje, temacik można zamknąć. :slight_smile: