Pytania odnośnie build'u 7000

Witam,

mam kilka pytań, czy po instalacji Windows 7 build jak w temacie:

  1. Będę mógł korzystać normalnie z innych partycji ? Nie zmieni się nic i nie będę musiał ich formatować ponownie?

  2. Czy np jak niektóre dane przeniosę na peendrive, to win 7 będzie go widział ?

  3. Mając lapka (jak w podpisie) dołączoną mam do niego płytę cd ze sterownikami na xp i vista. I czy te z visty będą instalować się na 7 ?

  4. Czy zainstaluję na nim mój router linksys Wag200g ?

Pozdrawiam

1 tak oczywiście musisz mieć jakąs wolną zeby zainstalować 7

2 tak

3 tak w większości lub system bedzie miał własne

Odpowiedź na pytanie nr 1:

Nic się nie zmieni w partycjach, tyle że Windows 7 na niektórych komputerach nie będzie widział innych partycji ze względów bezpieczeństwa.

Odpowiedź na pytanie nr 2:

Windows 7 będzie widzieć pendrive i będzie można wykonywać transfer plików pomiędzy pendrivem, a dyskiem twardym.

Odpowiedź na pytanie nr 3:

Sterowniki z Visty będą działać pod Windows 7 (tak mówi większość użytkowników naszego forum, niektóre sterowniki mogą nie działać).

Odpowiedź na pytanie nr 4:

Nie mam tego routera. Spróbuj go podłączyć i zainstalować do niego sterowniki, które są przeznaczone pod Vistę.

co do widoczności partycji różnie bywa ja widze wszystkie

  1. nic się nie zmieni

  2. tak

  3. Mogą lecz nie muszą

  4. routera nie trzeba instalować, po prostu go podłączasz

  1. Tak będziesz mógł korzystać

  2. Raczej na pewno będzie go wdział

  3. Część sterowników zapewne się nie zainstaluje poprawnie

  4. nie mam tego routera więc nie wiem

Dzięki za informacje :slight_smile:

A jeszcze jedno pytanko, czy przeprowadzać symulację na virtual pc instalacji ? Czy to zwykła instalacja ala Vista/XP ?

Instalacja systemu Windows XP/Vista/7 na Virtual PC wygląda jakbyś normalnie instalował system na komputerze. W czasie instalacji Windowsa na wirtualnej maszynie instalator systemu nic ci nie grzebie na dysku/partycji, czy w menedżerze rozruchu systemu Windows.

OK. dzięki za informacje, temacik można zamknąć. :slight_smile: