Pytania odnośnie lekkich środowisk graficznych

Witam!

Ostatnio zacząłem sie interesować lekkimi środowiskami graficznymi, jako, że u mnie komputer z linuchem słyży często do pokazów/prezentacji lubię “szpanować” czymś “innowacyjnym” w stosunku do windziaży

No więc mam kilka pytań odnośnie:

XFCE

Jak ustawić tray? No wiem, śmieszne, ale przy personalizacji paska (dodałem menu xfce, pasek z uruchomionymi programami, zegarek, data, etc.) nie znalazłem opcji włączenia traya ;/

FluxBox

Jaki Meneger Ikon?? Jak odpale ROX’a jest ok, ale ROX mi do gustu nie przypadł, więc zainstalowałem PCManFM, jednak, nie wiem jak dodać skróty na pulpicie, a standardowe skróty wywaliłem, bo nie prowadziły do często odwiedzanych przeze mnie lokalizacji . I tutaj kolejne pytanie: Jak zrobić, aby przy PCmanFM dało się obsłużyć menu fluxboxa i dodać ikonki do pulitu (zakładając, że PCManFM steruje pulpitem)?

Z góry dzięki za odpowiedzi i pomoc

Ja też lubię lekkie środowiska graficzne i wcale nie jest prawdą że są brzydkie :smiley:

O ile się nie mylę to ta opcja nazywa się (Tacka Systemowa) możliwe że używasz starej wersji tego środowiska i po prostu tego niema chodź wydaje się to absurdalne :stuck_out_tongue:

PS: Co do FluxBox to nie mam zielonego pojęcia :? Praktycznie to w ogóle go nie używałem tylko raz na takiej starej dystrybucji :smiley:

adii_22 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

@Areh -OK :wink: Już nie bede :slight_smile:

Co do Fluxboksa, w Rox-filer masz opcję rysowania pulpitów i dodawania do niego ikon, jeśli jednak Ci się on nie podoba (ja go uwielbiam za prostote i szybkość), ikony możesz uzyskać dzięki, np. Idesk lub Fbdesk. PCManFM też jest fajny ale wydaję mi się z deczka wolniejszy od Roksa :slight_smile:

U mnie to wygląda to tak http://roobal.kei.pl/fluxbox.jpg - ikony w Idesk, jakoś nie potrafię się odzwyczaić od ikon na pulpicie :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam!

Ikony na pulpicie - zastanów się czy na pewno tego potrzebujesz.

Manager plików - pcmanfm, dlaczego?

Ano dlatego, że posiada obsługę kart, współpracuje z bocznymi przyciskami myszy

@roobal, do pogody co to masz? adesklets?

Tak Adesklets, Gdesklet lubi się wieszać przynajmniej u mnie pod Fluxboksem :slight_smile:

Pozdrawiam!