Pytania przed formatowaniem

CZeść

Właśnie postanowiłem zrobić formatowanie dysku i mam pytania .Co zrobić w obecnym systemie (i czy wogóle trzeba coś zrobić) aby formatowanie przebiegło sprawnie.Czy przed formatowaniem mam odłączyć kabel od neta od drukarki itp.?wiem jak zrobić pełne formatowanie.Tylko co zrobić żeby czegoś nie spiepszyć.Bo jak ostatnio robiłem formata to coś źle zrobiłem i komp chodził wolniej niż przed tym formatowaniem

Złączono Posta : 08.12.2006 (Pią) 17:59

mam windows xp

Przed formatowaniem nagraj wszystkie potrzebne dane na płytkę.

Kabel od neta możesz odłączyć po formatowaniu, ale przed instalacją nowego systemu.

o ile Cię dobrze zrozumiałem to po formatowaniu moge odłączyć ale przy instalacji muszę koniecznie odłą czyć

przy formatowaniu nie koniecznie ale przy instalacjii koniecznie!!

Najbezpieczniej jest odłączyć wszystkie urządzenia USB. Wiele z nich przed podłączeniem do kompa wymaga zainstalowania sterowników.

Neta jak pisał Morgen odłącz. Zainstaluj go dopiero po zainstalowaniu antywirusa i ewentualnie Firewalla.

a można wogóle odłączyć?

Złączono Posta : 08.12.2006 (Pią) 19:19

zrobiłem kopie zapasową na płytę cd czy potem moge zgrać na system przez ten nośnik

Ale co ??

Jaką kopię ?? Czym robiłeś ??

zrobiłem kopię zapasową plików kreatorem kopi zapasowej

Jeśli dobrze zrobiłeś kopie zapasową to będziesz mógł potem dodać dane do systemu.

Dla pewności najważniejsze dane zgraj jeszcze raz wprost na płytę

Witam!

Pewnie jest wiele rzeczy, których jeszcze nie wiesz…

Swoją drogą nagraj na płytkę wszystkie potrzebne sterowniki, których użyjesz po instalacji nowego systemu.

Najważniejsze z nich to w kolejności:

  1. sterownik do płyty głównej

  2. sterownik do karty graficznej

  3. sterownik do karty dźwiękowej (o ile nie jest zintegrowana)

Musisz mieć wersje instalacyjne programów, które będziesz później instalować.

Jeśli korzystasz z komunikatorów to wyeksportuj kontakty.

To samo zrób z kontaktami w outlook ekspressie lub w outlook (jeśli z nich korzystasz)

Przejrzyj jeszcze raz czy zgrałeś wszystkie prywatne pliki:

  • moje dokumenty

  • fotki

  • filmy

  • dane

  • e-maile (jeśli są ważne)

Musisz znać hasła do ponownego ustawienia poczty, komunikatorów itp.

I :smiley: do boju.

może wyjde trochę poza temat nie chce mi sie robić gdzie indziej posta ale mam kłopot mam płyte ze sterownikami do płyty głównej do karty muzyki i grafiki to nie może mi wczytać płyty

Jak będziesz używał znaków interpunkcyjnych to będzie nam się łatwiej rozmawiało. To było pytanie czy stwierdzenie ??

Jeśli pytanie to oczywiście, że wystarczy. Zainstalujesz potem te stery z płyty.

Może wyjde trochę poza temat, nie chce mi sie robić gdzie indziej posta ,ale mam kłopot mam płyte ze sterownikami do płyty głównej do karty muzyki i grafiki . Kiedy włączam płyte to nie chce mi wczytać płyty, można tylko przeglądać w folderach, a tam nie wim co zainstalować . Bo przy interfejście wszystko mam podane"na tacy"

Jedno pytanie. Przeinstalowałeś już system ??

Bo jak nie to przeinstaluj, a dopiero potem będziesz się martwił co zainstalować. A prawdopodobnie po reinstalce wróci ci autorun płyty.

co to jest autorun płyty ? autoodtwarzanie?

Złączono Posta : 08.12.2006 (Pią) 20:43

ak6

Jutro wieczorem robie formata trzymaj za mnie kciuki . Jeśli jeszcze czegoś nie wiem to napisz

P.S fajna była ta fotka z bobasem co się golił :smiley:

Tak :slight_smile:

OK :smiley:

Wszystko wyjdzie w praniu. W pierwszej kolejności po formacie wrzuć sobie antywirusa i rusz z internetem. Potem jak będziesz miał dostęp do forum to już pójdzie gładko. :smiley:

Pamiętasz jeszcze ?? :lol: Może kiedyś do niej wrócę. :slight_smile: