Pytania przed instalacją SUSE 10.0

Witam! Mam pytanko: jak zainstalować SUSE na moim kompie? Mam 2 HDD, na jednym mam Windę, na drugim chciałbym mieć Linuxa. Czy da radę tak zrobić? Jak nie tak to jak? Stworzyć na HDD tam gdzie mam windę jeszcze jedną partcję? I chciałbym mieć możliwość wyboru po odpaleniu kompa systemu operacyjnego. Z góry dzięki, na razie jestem zielony i na etapie zbierania praktycznych informacji od doświadczonych użytkowników! :slight_smile:


Zmiana tematu na mówiący o problemie

Areh

Na początek wystarczy użyć szukajki opisywałęm to na przykłądzie Mandriva, więc nie rózni się niczym od SUSE:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 9&start=15

mymaney , wszystko co chcesz zrobi będzie działało bez problemu (chyba że sam coś zchrzanisz :-)).

Najlepiej po prostu włącz instalator, ale wczesniej wpisz w Google linux+podstawy i przynajmniej kilka godzin poświęc na naukę.

Jeżeli tego nie zrobisz, to będziesz tutaj z banalnymi pytaniami przylatywał, a My nie będziemy odpowiadać, tylko na Google albo szukajki odsyłać.

Możesz śmiało instalować Suse na drugim dysku, na dysku master zostanie zaistalowany menadżer startu (domyśnie GRUB) z którego możesz wybierać jaki system ma się uruchomić. Instalacja jest banalnie prosta tylko czytaj dokładnie co nasz na ekranie.