Pytania w związku z OC w BIOS i podpięciem starego dysku

Przejdźmy do konkretów:

  1. Przy podkręcaniu proca w biosie z 667 MHz na 800 MHz wyskoczył alert, że komp jest źle skonfigurowany i muszę to zmienić…

Mój procek to AMD Phenom II X4 955 3,2 GHZ więc 800 MHz powinno nie sprawiać problemów…

  1. W Ati Catalys Center (jakos tak) mam 2 suwaki GPU Clock i Memory Clock(ustawiłem na 800 i 1000 MHz) i na dole napis GPU Clock 500 MHz

W biosie niby mogę to przestawić, lecz wolałem nie ruszać i napisać na forum.

  1. Inna sprawa jak ustawiłem w BIOSie OC procka na 8%. Komp się resetował podczas włączania… Przy takim procku to chyba nie normalne ??

  2. Czy mogę podpiąć pod kompa dysk ze starego szrota, zgrać na niego to co mi trzeba, zainstalować na kompie Windowsa7 po czym podłączyć

dysk ze szrota i skopiować z niego dane ? Nic nie będzie się krzaczyło ? Mam windowsa XP Professional

Co do zasilacza - bez głupich pytań. Mam OCZ 600 W. Nic się nie przegrzewa, temperatura procka to niecałe 40 stopni bynajmniej przy pulpicie.

  1. z 667 MHz na 800MHz to ty chyba taktowanie pamięci RAM zmieniasz, a nie procka.

  2. Od kiedy w BIOS’ie jest możliwość podkręcania karty graficznej? W życiu o tym nie słyszałem.

  3. Jak nienormalne? Normalne jest, że OC powoduje błędy. Nie ma norm ile % OC można uzyskać, wszystko zależy od egzemplarza procka jak i od płyty głównej.

  4. Co niby ma się gryźć? Dane to dane.

  5. Podaj dokładną specyfikację komputera, łatwiej będzie zrozumieć to co piszesz i pomóc ci.

  1. aha dzięks

  2. tam jest taka opcja GPU cośtam… Już wiem o co z tym chodzi

  3. Ustawiłem w BIOS’ie OC 5% i jest gites, więcej nie kombinuje ;x

  4. Na starym szrocie mam windows XP, czy to nie ma jakiegoś innego… no sam nie wiem czego :smiley:

  5. Może być tak?

ASUS M4A785T-M

AMD Phenom II X4 955 ~3.2GHz

3328MB RAM (jakieś Kingston)

PowercColor ATI Radeon HD 4870 512 MB DDR5 256bit

Samsung HD103SJ 1 TB

zasilacz to jakiś OCZ 600 W (nie chce mi sie obudowy rozkręcać :D)