Pytanie - Allegro

Witam na mojej aukcji [kup teraz] zalicytytowal pewien allegrowicz ktory ma 2 komentarze negatywne… czy moge go w jakis sposob wycofac z tej licytacji…?

Porozmawaj z tym allegrowiczem. Może Ci przepuści!

No napisalem do niego maila ze chce wycofac jego oferte…:confused: tylko sie boje o to że mi wystawi negatywny komentarz… jest na to rada…?

Możesz z nim się dogadać ,że Ty mu postawisz pozytywa ,a on Ci nie postawi nic ,albo negatywa, tak będzie najlepiej. Albo poprostu wybierz odbiór za pobraniem jeśoi chcesz kupić ten produkt :).

Jak kupił przez kup teraz to go nie wycofasz. Kiedyś miałem podobny przypadek i napisałem maila do allegro i za 2 dni miał zablokowane konto. W moim przypadku było ewidentnie widać że kupował tylko po to żeby wystawić negatywa

Ale po co chcesz wycofywać? Wysyłasz towar dopiero, gdy gościu wpłaci pieniądze na konto. Jeżeli w ciągu 2 tygodni nie zapłaci, to ty mu walisz negatywa. Albo tak jak napisał Żuko - za pobraniem.

W obecnej sytuacji nic nie możesz zrobić. Z aukcji wynika że wybrałeś tylko płatność przy odbiorze. Trudno, musisz wysłać towar pod podany adres jeżeli obawiasz się negatywnego komentarza.

Co można zrobić jeżeli paczka nie zostanie odebrana?

  1. Ubiegać się o zwrot prowizji od Allegro.

  2. Dodać „DydaDyda” na czarną listę

  3. Powiadomić Allegro o całej sytuacji.

Przy obecnym stanie komentarzy jego konto zostanie zablokowane.

Co można zrobić na przyszłość?

  1. Założyć konto bankowe aby otrzymywać przedpłatę.

(Np. Internetowy mBank, Inteligo itp.)

  1. Napisać w opisie aukcji że opcja płatności przy odbiorze dostępna jest tylko dla osób z określoną liczbą komentarzy.

Celowa wymiana komentarzami jest na Allegro zabroniona. Mam wrażenie że nie przeczytałeś do końca posta, autor jest sprzedającym.

Złączono Posta : 19.08.2005 (Pią) 0:44

W aukcji była tylko opcja płatności przy odbiorze. Sprzedawca nie może żądać wpłaty na konto jeżeli nie było to wyraźnie zaznaczone aukcji.

ok to jaki jest adres e-amil do obslugi allegro…?

to najlepiej jak bym do nich napisal i zeby mu zablokowali konto…?

No dobra ale taki allegroiwcz moze i tak zalicytowac…

PS. on sie nazywa… DydaDyda

Blokują jonto dopiero po 3 ostrzeżeniu.

to co ja mam byc tym 3… :?

A poda mi ktos ten adres do obslugi [e-mail]??

z gory dzieki…

W tym akurat przypadku nie zablokują mu ponieważ widać że kupił ale nie dogadał się ze sprzedawcą. Przy trzecim negatywnym komentarzu dopiero konto zostanie zawieszone. Tu masz maila do Allegro: kontakt@allegro.pl

To czyli niema sensu…? pisac w ogole do nich bo mu niezbalokuja…??

I mam takie pytanko… gdybym mu wystawil nagatywny komentarz a on mi… i by mu potem zablokowali konto… to jest taka mozliwosc ze mi cofna ten negatywny komentarz…?

Raczej negatyw zostanie, a do allegro zawsze możesz napisać

mh… zrobie tak ze nic z tym nie zrobie… :lol: niebende mu nic wystawial a on pewnie o allegro zapomni i bende mial spokuj…:slight_smile:

Nawet jeśli konto jest zawieszone komentarze można wystawiać.

Osoba mająca konto zawieszone nie może wystawiać komentarzy, może to natomiast zrobić jej kontrahent o ile niema zawieszonego konta.

Czyli jeśli zawieszą mu konto to nie wystawi ci komentarza a ty mu tak

To automatycznie mu sie zawiesza konto… po 3 negatywie…? po jzu niewiem sam… to moge mu wystaic i napewno mi nada negatywa… bo on juz ma 2?

Tak, po 3 negatywie zawieszą mu konto automatycznie. O ile jest to 3 z rzędu. I są to jedne z pierwszych komentarzy.

Tak to będzie 3 z rzedu…

No on niema zadnich inych oprucz tych dwoch negatywow… !!

Ok… juz mu dałem tego nagetywa… i teraz czekam jak mu zablokuja :x …

no mam nadzieje ze mi sie to juz nigdy nie przytrafi… :lol:

Dzieki chlopaki… :smiley:

Już ma konto zawieszone