Pytanie co do instalacji

Mam 4 partycje. Na jednej xp (32 bit) , na dwóch mam różne multimedia itp, no i na ostatnim mam wolnego 60 gb i chciałbym na nim zainstalować 7 w wersji 64 bit. Jednak gdy wchodze w menu instalatora w wyborze dysków wyświetla się komunikat że nie mogę zainstalować Windows 7 na tej partycji ponieważ dysk nie jest bootowalny. Na przykład na jednym z tych dwóch dysków na multimedia (10gb) pisze że dysk jest bootowalny jednak jest za mało miejsca i tak dalej, ale chodzi o to dlaczego jeden dysk jest bootowalny a drugi nie. I czy mogę na tych 60gb zainstalować 7 mimo że dysk jest niebootowalny i wyświetla siękomunikat że nie da sięzainstalowć. Gdy kliknąłem na instalację to instalował jednak anulowałem gdyż bałem się że coś mi się schrzani.

Partycja będzie bootowalna, jeżeli jej początek będzie poniżej 1024 sektora. System zainstaluje się ale nie wystartuje.

Ok, a da się to jakimś programem do zażądania partycjami to ustawić czy coś

O ile się nie mylę, to na jednym dysku może być tylko jedna partycja botowalna.

Ja ma zrobione tak: dysk 1:

c -10gb (ta jest bootowalna, z tym że nic do bootowania na tym dysku nie ma, żadnego systemu ani nic)

d-60gb (tu chcę zainstalować 7)

no i dysk drugi też na dwie partycje na jednej jest xp

  1. Zmień partycję c na niebootowalną (nieaktywną), a d na bootowalną /Partition Manager, EASEUS Partition Master 4.0 Home Edition lub podobny/ zainstaluj 7 na partycji d

lub

  1. połącz partycje c i d, na początku nowej partycji utwórz nową partycję o odpowiedniej wielkości i na niej zainstaluj7.

Ja mam na dysku nr 2 partycje: D-28 GB, E - 22 GB, F - 30 GB i na F mam zainstalowany Win 7.

Oczywiście bootowalna jest tylko partycja F.