Pytanie co do reklamacji na allegro

(Dudas bad boy) #1

Więc tak mam problem.

Kupiłem odtwarzacz mp4 ale są w nim kilka wad. W opisie było że jest nowy i gwarancja dożywotnia. I moje pytanie czy mógłbym prosić albo kazać gościowi oddać moje pieniądze?? I czy w razie czego mógłbym postraszyć go policją nawet jeżeli jest z innego miasta??

(aju) #2

Po co od razu straszyć policją :slight_smile:

Pogadaj z nim i przedstaw dokładnie problem. Jeśli sprzedający jest uczciwy wymieni go za darmo na model pozbawiony wad.

(Dudas bad boy) #3

Ale jemu niby został ten więc jak więcej nie ma to moge żądać zwrotu siana??

(aju) #4

Dudas bad boy pisz po ludzku.

Jeśli jest gwarancja to sprzedający ma obowiązek albo naprawić usterkę, albo zamienić na nowy, pozbawiony wad.

Zwrócenie pieniędzy to ostateczność.

(Dudas bad boy) #5

A jeżeli sie nie zgodzi to co mam zrobić??

(squeet) #6

To najpierw napisz do niego i zapytaj. A później ewentualnie pogdybamy.

(aju) #7

To już trudniejsza sprawa. Pozostaje policja. Ale może się zgodzi :slight_smile:

Zobacz jeszcze program ochrony kupujących

(Dudas bad boy) #8

no to czekam aż będzie na gg to sie zapytam i puźniej wam napisze.

(pysiu) #9

masz dane gościa i są instytucje co się zajmują łamaniem praw konsument :slight_smile:

a czy kość miał jakieś negatywy sprawdzałeś ?

(Dudas bad boy) #10

miał 2 a pozytywów z 17 a tera po tym jak u niego kupiłem zablokowali mu konto;\

(Juven) #11

Miał 2 negatywy i ty u niego kupowałeś :roll:. Teraz masz nauczkę :?.

(pysiu) #12

no to ładnie przytańczył gość jednym słowem nabił cię w butelke :wink:

(aju) #13

Jedyne co Cię ratuje w takiej sytuacji to policja.

Ale jeśli sprawa nie rozgrywa się o większe pieniądze, to radzę odpuścić i na przyszłość uważniej pobierać sprzedawców :!:

(Jadwiga Poczta) #14

jesli ktos ma 2 negatywy nie musi oznaczac ze jest nieuczciwy, ale jak ma 2 negatywy na 17 komentarzy to chyba oczywiste ze cos jest nie tak :roll: i po co u takich kupowac?

(Dinusia40) #15

Dudas bad boy Jeśli to twój pierwszy zakup przez Allegro, to naprawde Współczuje . Mój ojciec kupując baterie do Siemensa pierwszy raz przez Allegro, otrzymał zamiast bateteri kalkulatorek za 3zł z napisalem "WIRTUALNE ZAKUPY". Wracając do tematu na twoim miejscu skontaktował bym się z sprzedającym i dogadał się, jeśli jednak nie odpisze/odbierze telefonu pozostaje tylko napisać do Allegro lub zgłosić na 997. Takich sprzedających powino się odstrzelać :!: :!: :!:

(aju) #16

jeśli konto sprzedającego zostało zawieszone to allegro najwyraźniej już wie o takich wybrykach 8)

(Dinusia40) #17

Wie, albo Nie. Konto mogło zostać zawieszone z wielu powodów min. Nieopłacone rachunki.

(system) #18

ja mam nie zapłacone rachunki na allegro :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

(Kosior6) #19

I własnie dlatego na allegro mona kupywac tylko do super sprzedawców, ja osobiscie sie jeszcze nigdy nie zawiodłem na takim sprzedającym towar przychodzi bez usterek i w stanie idealnym :):slight_smile:

(aju) #20

SS czy nie. Jeśli osoba ma znaczną ilość pozytywów (np. 100) i żadnego negatywa to można u takiej osoby zaryzykować zakup. Oczywiście nie na znaczną kwotę tylko tak do max 300zł. aby potem nie żałować.

Np. ja mam 69 pozytywów z czego 3/4 właśnie ze sprzedaży i nigdy bym nikogo nie oszukał. To po prostu zależy od człowieka.