[Pytanie] Czy wystarczy ramu?

Witam, otóż ja mam takie pytanie. Czy 2 GB ramu wystarczy na Windows 7 Professional? Do grania w gry typu: Fifa World czy tam nie raz Minecraft? Również tam nie raz obrobię jakiś filmik i tam dam jakość HD, ale później go usuwam ;P. 

[Odpowiedź] 2 GB to trochę mało, ale może wystarczyć. Dla komfortu proponuję dokupić gigabajt lub dwa.

Jeśli masz już ten system na komputerze to możesz sprawdzić użycie pamięci przy swojej pracy, ale generalnie 4GB pod takie zastosowania to rozsądne minimum.

Nie mam jeszcze 7. Chodzi mi właśnie czy jak będę miał to mi będzie starczyło do np do Fify World. Internet mam dobry. Chodzi mi oto, aby nie było lagów.

FIFA world pójdzie śmiało.

No dobra a jeszcze pytanko bo jeszcze bym miał 2 gry :).  Minecraft - bez lagów? CS 1.6 bez lagów? I tam nie raz obrabiam jakieś filmiki na youtube w jakości HD i usuwam. Chodzi mi na start 2 GB, później oczywiście będę zbierał na jeszcze 1 GB.

Z tak prymitywnymi grami (pod względem wymagań) nie będzie problemu. Z obróbką filmików może być gorzej, zależy od programu np Sony Vegas dostosowałby się do małej ilości pamięci.

AVS VIDEO EDITOR. Tutaj na razie na XP mi chodzi :smiley:

Zaobserwuj jakie jest zużycie pamięci pod XP, jeśli nieznacznie przekraczałoby 1GB to na win 7 nie będzie problemu mając 2GB.

Ok już all rozumiem dzięki :slight_smile: