Pytanie do Pasty termo przewodzącej!

Witam!

Chcę sobie wymienić procesor w komputerze i mam jeszcze trochę pasty termo przewodzącej tylko ona ma jakieś 3 lata. W związku z tym moje pytanie brzmi czy ta pasta nadawałaby się jeszcze do użytku?

z góry dzięki za odpowiedzi.

Specyfikacja kompa poniżej!

Pasty nigdy nie używa się ponownie, należy ją wymienić przy każdym demontażu radiatora.

PS. Pytanie do nas, czy do pasty? :lol:

Ale koledze chyba chodziło o to, że zostało mu trochę pasty w jakiejś tubce, czy czymś podobnym. Tak?

W każdym razie podaj co to za pasta i na bazie czego jest zrobiona (srebro, ceramika itp).

No to jednak to pytanie jest jednak typowo do pasty a nie do nas :wink:

Jeśli została mu pasta to być może można użyć, chociaż po takim czasie składniki mogły się już rozwarstwić.

Pytanie jeszcze jaką pastę posiada autor. Jeżeli to jakaś chińska lipa to po 3 latach możliwe, że nie będzie już tak skuteczna.

na tej paście jest napisane coś takiego fanner group fanner420 heatsink compounds for cpu cooler used termal conductivity;>2.06w/m-k thermal resistance:<0.06 stopni C - in 2(indeks górny)/W.

Czy z tych danych jesteście w stanie powiedzieć czy mógłbym jeszcze użyć tej pasty?

Hmm najlepiej wylej trochę i sprawdź czy nie ma rozwarstwienia składników itp. Nie mniej jednak z tego co wyczytałem jest to pasta silikonowa, czyli niezbyt trwała, dlatego też zastanowiłbym się nad czymś ceramicznym lub z dodatkiem srebra.

czyli lepiej kupić nową?

Ja bym kupił nową szczególnie, że to nie jest duży wydatek. Np. polecana na forach Arctic Silver 5 kosztuje ok. 13 zł na allegro (ok 20 zł z wysyłką).