Pytanie dot procesora Dual core

Witam. Mam takie pytanie. Posiadam procesto dual core e2180 2.0 Ghz. Chciałem go sobie podkręcić w programie easy tune. Zanim zacząłem cokolwiek robić to zauważyłem pewną martwiącą mnie rzecz. Otóż np. w tym filmiku gościowi pokazuje cały czas , że ma 2000 mhz i multiplier 10x.

http://pl.youtube.com/watch?v=YP3cwPvCb … re=related

mnie jednak te opcje migają. Przez dłuższy czas u mnie jest ratio 6x, a częstotliwość 1200Mhz i czasami tylko skoczy na 10x 2000mhz. O co chodzi? Ten gość z filmiku ma taki sam procek,a jemu nic nie skacze.

To wygląda tak :

be4fb9b0ecd32aec.jpg

Tutaj po podkręceniu lekkim, ale i tak można zauważyć o co mi chodzi

Oj wszystko jest w porządku, po prostu oszczędzanie energii działa.

rozumiem diękuję. i rozumiem że 10x się włącza gdy tego potrzebuje , znaczy gry itd tak?:slight_smile:

miałem tak samo, ale ja po zajrzeniu do biosu miałem ustawiony mnożnik na własnie 6x - zmieniłem na stałe na 10x i efekt w podpisie

Tak :slight_smile: Wszystko jest w porządku :slight_smile:

To jestszcze pytanko. BO nie chce nic zepsuć. Chciałbym podkręcić do 2.8 Ghz. Narazie jest 2.4 i boje się że przegne

f06bcd97fbc3c9e8.jpg

Czy wszystko jest poustawiane ok narazie ? :slight_smile: I zmieniać coś z napięciami? Czy śmiało śmigać do 2.8?

NO i jeszcze pytanko jedno. Wie ktoś może dlaczego pomimo tego że ustawienia zapisuję to po resie systemu (Easy tune samo zaskakuje w trayu) procek już nie jest podkręcony? Mam znowu 2.0 a nie 2.4 ;/

Te programy nie zapisują zmian taktowania w biosie, dlatego masz z powrotem te 2.0 Ghz. Jeśli zmienisz w biosie fsb i zapiszesz przyciskiem f10 to za każdym razem będziesz miał tyle na ile go podkręciłeś

Podkręć w biosie, tam najlepiej :slight_smile: .

Ok dzięki wielkie już to zrobiłem i działa.

A jaki masz zasilacz? Jak coś przegniesz, a nie bawisz sie w napięcia to tylko w najgorszym wypadku reset BIOS`u (wyjęcie baterii).

MODECOM 350 w

mam nadzieję, że MC bo jak Feel to lepiej zaraz szybko “odkręć” procka!