Pytanie dotyczące instalacji Service Packa

Witam mam windows 7, po zainstalowaniu systemu w oknie właściwosci mojego komputera jest napis WIndows 7 ale bez informacji o SP. A więc pobrałem z windows update wszystkie aktualizacje było ich 108. Ale dalej nie ma informacji o SP. Dlatego moje pytanie jest takie, jak pobrałem wszystkie poprawki z WU to musze instalować dodatkowo SP1 czy nie?

Witam.

Na pewno nie zaszkodzi,jak zainstalujesz :slight_smile:

Tym bardziej, że kiedy masz wszystkie zainstalowane aktualizacje z WU to SP1 nie będzie tak duży jak pobierany i instalowany osobno.

U mnie SP1 z WU pobrał i zainstalował ok. 60 - 80 MB

SP1 w WU pojawi się na liście dopiero po pobraniu wszystkich wymaganych aktualizacji.

SP1 zawsze warto doinstalować. Jeżeli go dalej nie widzisz na liście to możesz pobrać SP1 ze strony MS jedyny minus tego rozwiązania, że plik będzie o wiele większy od tego z WU.

Panowie ale SP to w końcu zbiór wszelkiego rodzaju poprawek. Czyli instalacją SP załatwiamy pobieranie np takich 100 czy 200 pojedynczych z WU. Jeśli na bieżąco robi aktualizację z WU to nie ma potrzeby instalowania SP. Iną kwestią jest że pytający nie ma dopisku SP1 przy danych o windowsie. Jeśli pobieramy wszystko oddzielnie z WU to czy któraś z tych poprawek będzie zawierać informację że ma pojawić się dopisek SP1? Wg struart tak. Nie testowałem więc pewności nie mam.

Jeśli chcesz mieć koniecznie dopisek SP1 to zainstaluj SP i na pewno się takowy pojawi. Wg mnie działanie nieuzasadnione choć z drugiej strony jak już wyżej wszyscy wspomnieli… czynność ta na pewno nie zaszkodzi.

Pobierając wszystkie poprawki z WU uzyskamy tyle, że nie będzie napisu SP1 zyskamy to, że SP1 w WU w ogóle się pojawi. Najlepiej to widać jak ktoś zainstaluje Windowsa Viste bez SP i odpali WU to SP1 czy SP2 się nie pokażą dopóki nie zostanie pobrana jakaś istotna część poprawek (ostatnio około 20 chyba mi wyskoczyło na kompie klienta) dopiero po tym SP1 ukazał się na liście aktualizacji.

Jak już wspomniałem instalowanie wszystkiego z WU można ominąć poprzez ręczne pobranie SP1 z strony MS bo tam plik instalacyjny jest wersją dla developerów przez co zawiera też te poprawki, które WU pobiera przed instalacją SP dlatego też nie ma 60 MB lecz chyba niemal 537.8MB(dla x86 dla x64 ma ponad 800mb LINK).

Mam nadzieje, że dość jasno to wytłumaczyłem.

Pozdrawiam.

A mi z tego co wiadomo w Service Packu są poprawki, które wyszły + trochę takich, które nie pojawiły się w WU jako samodzielne poprawki. Tak jak np. w SP2 dla XP poprawiono narzędzie msconfig, pojawiło się Centrum Zabezpieczeń i kilka innych - nigdy nie udało mi się ściągnąć tego jako samodzielnej poprawki.

Dokładnie tak jest aczkolwiek w przypadku SP1 dla 7 nie było jakiś rewolucyjnych zmian.

Ale tak masz racje.