Pytanie dotyczace karty wifi

mam pytanie bede rozdzielac internet bezprzewodowo dziewczynie chodzi o rozdzielenie na 2 laptopy jeden bedzie podpiety normalnie do puszki a 2 chcialbym zeby byl polaczony wifi i odbieral neta w calym mieszkaniu. Moje pytanie po co musze miec router wifi za 70 zl z allegro a nie moge miec czegos takiego jak to http://allegro.pl/item458560565_karta_w … ys24h.html (wiem ze to jest do komputera ale chodzi mi bardziej o to czyu np taka antena czarna jak tu jest nie moglaby spelniac takiego zadania w laptopie u mojej dziewczyny ) ?

Cóż coś musi łącze rozdzielić i nadać sygnał i do tego router nadaje się najlepiej. Zasadniczo można użyć innego komputera aby rozdzielić sygnał, ale musiałby on być non stop włączony, żeby mieć internet na innym komputerze.

a jak bede uzywac routera to nawet gdy nie bedzie kompa nr 1 (bo np kolezanka dziewczyny wyjedzie ) to bede mogl uzywac neta w calym mieszkaniu nadal ?

tak… router pełni funkcję jakby “komputera” rozdzielającego internet

jak w praktyce wyglada transfer uzywajac takiego rozwiazania z routerem WIFI ( 2laptopy + internet UPC sprint 2MBit )

cóż dzieli internet proporcjonalnie na komputery wedle ich aktualnego zapotrzebowania, myślę, że dałoby się podzielić również sztywno po równym 1-dnym Mbit na oba, lecz szczerze mówiąc nigdy się nad tym nie zastanawiałem, bo nie było mi to potrzebne…

Sztywne podział oferują tylko niektóre routery i to raczej z wyższej półki, a pozostałe jak napisał hellbean , wg aktualnego zapotrzebowania. Czyli jeżeli jedna osoba będzie przykładowo ściągać filmy to druga niestety nie będzie miała możliwości komfortowego korzystania z neta.