Pytanie dotyczące kuriera

Witam,

chcę wysłać kurierem stoilk i jak obliczyłem to w DHLu wychodzi ok. 260zł. Przeglądałem aukcje na allegro i sprzedawcy wysyłają stolik za ok. 40zl bez względu na odległość. Co sprzedawcy robią że mają tak tanio?

Mają umowy z firmą kurierska podpisane, ja wysyłam przesyłki do 31,5 kg (zapakowane w pudełka kartonowe) za pośrednictwem DHL za 18 zł od paczki(20-30 szt dziennie)

Klienta z ulicy koszą jak diabli bo wolą klientów stałych, z umowami.

Poszukaj wśród znajomych firm czy któraś nie ma umowy z firma kurierską i dowiedz się ile zgodnie z tą umową będzie kosztowała przesyłka takiego stolika. A później postaw im czteropaka (oprócz opłaty za przesyłkę) :wink:

Dzięki za pomoc :slight_smile: będę jakoś kombinował

Pamiętaj, w umowach są podane maksymalne wymiary przesyłek, ich maksymalna waga a czasami nawet ich sposób zapakowania. Jesli Twój stolik przekroczy wagę przesyłki ekspresowej (nazwa usługi w DHL, waga 31,50 kg za jedna paczkę, ilość paczek w przesyłce prawie dowolna) to wtedy przesyłka będzie “drobnicowa” dla której jest już inna taryfa i takiej ta umowa obejmować nie musi - koszty znów będą jak diabli.

To samo dotyczy rozmiarów maksymalnych przesyłki.

W GLS maksymalna waga to 30 kg, w innych nie wiem.