Pytanie dotyczące parametrów pokazywanych przez SpeedFan

Nie wiedziałem, gdzie to pytanie zamieścić, więc wrzucam tu. Za problemy przepraszam. Co znaczy parametr w zakładce “Readings” pod “CPU Usage”, tam jest coś takiego:

Temp: 95C (przy tym jest znaczek płomienia)

HD0: 40C

Proszę o odpowiedź.

był juz taki temat :?

o ja… :mrgreen: coś ci się NIEŹLE grzeje

a ile masz stopni w biosie?

zwykłe przekłamanie czujnika (czasem tak bywa)

Przepraszam :oops: , ale nie wiem jak to sprawdzić, jakbyście mogli powiedzieć jak to sprawdzić to zaraz bym to sprawdził i podał.

EDIT: Nie wiem czy ma to coś wspólnego ale zużycie procka wynosi 10%, a w porywach 20%, a tak to nic się nie dzieje takiego, żeby miał powody do grzania.

Sprawdź temperatury w Biosie i w Everescie (do pobrania z Vortalu)

===========================

Powstrzymaj się od zbędnych komentarzy.

Monczkin

yyy… a możecie mi powiedzieć jak to sprawdzić? Bo nie wiem (możecie się ze mnie śmiać - nigdy nie grzebałem w biosie)

To musi być jakieś przekłamanie sprawdź w biosie lub everestem. U mnie do biosu wchodzi się tak przy uruchomieniu kompa wciskam del.

Jak się włącza komputer wciśnij klawisz Delete i wejdzie do Biosu tam po stronach poszukaj temperatur…

Lub inny, przy starcie pokaże się co trzeba wcisnąć, później do zakładki PC Health Status (zwykle tak się nazywa), lub palec na radiator, bios też może kłamać.

Kiedy ostatnio czyściłeś radiator z kurzu?

Hmm… dobre pytanie… Dobra to ja ide przeczyścić radiator, i jak skończe to wróce i sprawdze jeszcze raz wszystkie parametry.

Teksty inteligentnych inaczej i oty --> kosmos

No cóż zdarza się, nie muszę pamiętać o wszystkim… Po przeczyszczeniu wyświetliły mi się zmiany:

Temp: 91C (płomień nadal jest, ale temperatura spadła o 4C)

HD0: 34C (a tu temp spadła o 6 C)

No to dobrze że wyczyściłeś…

Tylko te 91C mnie niepokoi

To pewnie przekłamanie Z520i dotknij radiatora ręką, zobacz czy się dobrze trzyma proca, zmień pastę termo przewodzącą.

Radiator jest chłodny i dobrze sie trzyma, więc nie wiem.

Złączono Posta : 21.06.2007 (Czw) 14:15

Radiator jest chłodny i dobrze sie trzyma, więc nie wiem. Pewnie jakiś błąd.

Więc wszystko jest w porządku…

Nie masz się czym martwić…

:wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

Aha, no to koniec tematu. Dzięki wszystkim za pomoc i za rady. Dzięki WIELKIE.

Ściągnij i zainstaluj najnowsza wersje SpeedFana (4.32), wejdź do ustawień, zmień język na polski. Potem konfiguruj>zaawansowane>chip (wybierz swój)> i tam jest lista czujników (temperature sensor) wyczaj który jest od tej wysokiej temperatury i zmień jego opcje na thermistor albo diode.