Pytanie dotyczące procesu intergracji sterowników w nlite

Mam zamiar zintegrować instalator XP SP2 z service packiem 3 i sterownikami sata za pomocą nlite.

Jak wiecie, sterowniki sata to sterowniki tekstowe, ale naszła mnie myśl, że mogę jeszcze zintegrować pozostałe sterowniki (Lan, karta graficzna itd.)

Mam teraz pytanie.

Nlite prosi o wskazanie pliku *.inf, ale przecież np. sterowniki nvidia maja jeszcze wiele innych plików, w tym Panel Sterowania Nvidia, to samo tyczy się Realteka (muzycznej). Czy to wszystko będzie zintegrowane z instalką i po pierwszym uruchomieniu nowego systmeu będę miał sterowniki + aplikacje do zarządania nimi, wraz z deinstalatorami (nie będą potrzebne, ale będą wyznacznikiem tej “modularności” jeżeli tak to mogę nazwać :smiley: ) ?

NIE. Tylko sterowniki inf + towarzyszące im dll’ki itp. itd. Pewnie zauważyłeś, że instalacja driverów SATA nie posiada żadnych dodatkowych paneli zarządzających, są instalowane osobno (np. Intel Storage …). Co do grafiki itp. to pewnie będzie działać, ale tylko sterownik, bez dodatkowych programów w stylu panelu sterowania (nview, ati CCC). Instaluj sobie normalnie, zajmuje to 20 minut gdy wszystkie stery masz w jednym miejscu i nie wachlujesz płytami.

No chyba nie tylko :wink: ja sam mam Realteka i razem ze sterami do dźwięku integruje mi się program do zarządzania ustawieniami sterownika (Equalizer itp, normalnie jakby ściągnął .exe ze strony Realteka i sam zainstalował)