Pytanie dotyczące sprzętu


(Mateusz Rogolski2) #1

Posiadam:

Gigabyte GA-M61PME-S2

Geil 2x2GB Ultra CL5

Palit GeForce9600gt

Amd Athlon 64 bit c2duo 4400+

Modecom 400W

Zastanawiam się nad kupnem karty graficznej, nie wiem czy ddr3 czy ddr5(o ile pociągnie płyta). Bo ten palit co posiadam ani nie nadaje się do podkręcania, a i głośno chodzi. Przy zmianie nawet na 10Mhz przy karcie graficznej- taktowanie pojawiają się artefakty.


(Kobi2520) #2

hmmm, po pierwsze athlon to nie c2duo jak juz to dualcore, modecom to jakiś premium, ligic, jakaś seria feel czy MC. Ogólnie to chyba niema sensu wymieć grafy no chyba, że planujesz wymienić też proca. To czy ddr3 czy ddr5 to "co ma piernik do wiatraka" płyta pociągnie każdą grafę. A co do zasiłki to jeżeli jest to inna seria niż MC to też do wymiany


(Wolfgar) #3

Oj kobi2520 czepiasz się. :razz:

W skrócie najpierw napisz co masz za zasilacz. I najważniejsze ile masz kasy na nowy sprzęt.


(Mateusz Rogolski2) #4

powiem tak. ten zasilacz jest z serii Feel, no to zajebiście. już wiem dlaczego mi zjarał starszy komp XD a kasy na nowy sprzęt? 300 stówy.

Czyli możecie mi polecić zasiłkę oraz ewentualnie kartę :stuck_out_tongue: o dziwo mam ten zasilacz 3 rok i żadnych problemów :smiley:


(Wolfgar) #5

To zasilacz tak najtaniej to najlepiej ten http://allegro.pl/fortron-fsp350-60hlc- ... 11263.html

I jakąś kartę graficzną z serii Radeon HD 5670 :slight_smile: Na allegro powinno Ci się udać coś upolować.

Powinno wyjść około 300zł :slight_smile: A jakbyś miał zamiar dorzucić trochę więcej kasy(np za sprzedanie poprzedniej karty) to zapoluj na Radeona HD 5750

Pozdrawiam


(Mateusz Rogolski2) #6

wow! nie wiedziałem że dobre zasilacze są tak tanie :stuck_out_tongue: 350W styknie? :stuck_out_tongue:

a co do kart obczaję i zobaczę co dla mnie będzie w porządku ^^


(freedom) #7

Bo z tymi zasilaczami to jest różnie. Mogą pochodzić i kilka lat bez zająknięcia, ale mogą też paść, pociągając ze sobą resztę sprzętu. Dobre zasilacze oczywiście też mogą się popsuć (jak wszystko), ale dzieje się to o wiele rzadziej no i przede wszystkim jak padają, to same (czyli reszta sprzętu pozostaje sprawna).

Właśnie zobaczyłem, że kolega mnie uprzedził. Również proponuję Fortrona HLC, szczególnie, że jest nowy. Ewentualnie używanego Modecoma MC 350/400W.

Natomiast co do karty, proponuję jednak używanego Radeona R4850, za ~260-280zł da się wyrwać na allegro i to jeszcze z jakimś okresem gwarancji. R5670 jest właściwie konkurentem 9600GT, więc wymiana nie ma sensu :wink:


(Mateusz Rogolski2) #8

dzięki za wskazówki :smiley:

z tym Modecomem miałem historię gdyż podłączyłem go do starszego kompa athlon 2200+ chyba 1,5 GB ramu DDr oraz jakiś radeon 3310 :smiley: komputer pochodził z 3 dni i padł cały sprzęt, ale zasilacz przetrwał i chulam z nim do dziś. ale teraz jak dostanę wypłate dokupuje zasiłkę tamten wywalam na śmietnik i poluję na kartę :slight_smile:

Ciekwi mnei tylko czy ten Fortron pociągnie też kartę Radeona HD 5750, nie wiem czy 350W to wystarczająco :stuck_out_tongue:

Byłem z w sklepie komputerowym :smiley: powiedziałem mu że szukam Fortona HLC 350W a on do mnie co to za firma? :smiley: i czy jest dobry a ja mówię do neigo że tak.

Polecił mi UWAGA: MODECOM FEEL II (lol)

Fortona HLC nie znalazł, i powiedział ze 350W jest niedopuszczalne, Podałem mu konfigurację swoją komputerową. a on że 500W to minimum.

Co o tym sądzicie? Powiedziałem mu że w przyszłości chce jedynei zmienić kartę graficzną na lepszą. coś na DDr5 jakaś 800MHZ :smiley: na taktowaniu.

Co Myślicie o tym?

http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=74193\

Ewentualnei zasilacz jaki by podszedł pod tą kartę

Może ten?

http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=53796

http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=69537

Ok wybrałem tego Chiefteca Arena :slight_smile: zoabczymy jak będzie śmigać