Pytanie dotyczące systemu Win 7 64bit

(Pawelwro17) #1

Witam wszystkich.

Z góry chciałbym poprosić o przeczytania całości mojej prośby :slight_smile:

Tak więc mam problem , ponieważ potrzebuję przeinstalować system na wersję 64 bitową , najlepszym systemem wydaje mi się win 7.

Ta operacja jest konieczna , może zacznę od tego że jestem młodym grafikiem i potrzebuję tej wersji do niektórych programów graficznych.

Pracuję na Laptopie firmy Medion z czego dowiedziałem się że jego rozbudowa jest raczej nie wskazana.

Sprzęt to :

I moje pytanie brzmi czy System Windows 7 64 bit , będzie działać... A raczej czy będzie chodził na dłuższą metę . czy nie będzie powodował ścin w programach graficznych?

Tak jak wspominałem dołożenie RAM'u raczej odpada , w większości serwisów powiedzieli mi że ten laptop nie obsłuży więcej , może 3 max.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam.

(rgabrysiak) #2

Jeżeli producent laptopa udostępnił sterowniki do Windows 7 w wersji 64 bitowej dla tego laptopa to teoretycznie można taki system zainstalować.

W praktyce taka instalacja nie ma najmniejszego sensu ponieważ masz za słaby sprzęt aby myśleć o komfortowej pracy z programami graficznymi na 64 bitowym systemie.

(Pawelwro17) #3

O to mi chodziło , tak więc dzięki.

A dokupienie RAM'u by coś dało?

(adam9870) #4

Z RAMem musiałbyś kombinować, bo teraz masz dwie kości po 1 GB, musiałbyś kupić kość 2 GB do jednego banku i dotychczasową kość 1 GB do drugiego banku. W serwisach mówią Ci, że ten laptop obsłuży maks 3 GB, poproś aby to sprawdzić na miejscu (w serwisie mogą mieć używane kości, byle włożyć i zobaczyć czy laptop wykrywa).