Pytanie dotyczące Visty Ultimate

Witam. Czy po zainstalowaniu Visty można się jej pozbyć normalnym formatem dysku i zainstalować na nowo XP?? Czy trzeba coś jeszcze robić??

Możesz zrobić formata.Wywal jeszcze bootsector za pomocą easy bcd.

powinno nie być żadnych problemów, ale najlepiej sformatować dokładnie jakimś zewnętrznym programem np Partinion Manager

hej mam pytanie co do systemu Windows Vista Home Premium… kilka razy próbowałam zainstalować program Notebook Hardware Control do oszczędności baterii itd i za każdym razem sie nie udaje :frowning: system odrzuca ten program po uruchomieniu laptopa :frowning: czy jest w ogóle taka możliwość żeby wpisać go do programów zaufanych?? jak to zrobić? czyżby hp zastrzegło sobie instalacji takich programów?? może znacie jakieś inne które “pójdą” na hp dv5…? proszę pomóżcie…

A jeśli nie sformatuje zewnętrznym programem, tylko podczas instalacji XP usunę partycję z Vistą i w to miejsce utworze nową ale na XP, to nie będzie żadnych problemów? A co jeśli nie usunę tego bootsectora z Visty? Szczerze to nigdy tego nie robiłem. A czy nie bezie jakichś “cyrków” ze sterownikami dysku (mam SATA)? Proszę o pomoc…

Jeśli usuniesz tą pratycje instalatorem windows xp rownież nie będzie problemów (pod warunkiem że jest to pratycja c: ), a windows xp sam nadpisze botloader visty i będzie się botował jako pierwszy system. Nie powinno byc problemów ze sterownikami do SATA pod warunkiem że używasz windowsa xp z sp2 lub sp3, jeśli instalator nie wykryje Ci dysków znaczy że musisz je ściągnąć ze strony producenta płyty głównej i zintegrować z instalką windowsa za pomocą programu nLite. Powodzenia.

Juz kilka razy instalowałem XP ale na XP i nie było problemów z dyskiem. Mam XP zarówno z SP2 (instalowany 2 razy - 0 problemów) jak i z SP3 (instalowany 1 raz - 0 problemów). Jednkaże na innym forum poradzili użyć poleceń fixmbr i fixboot w konsoli odzyskiwania systemu Windows XP i teraz już nic nie wiem. Pomocy!! :help: :placze:

Formatuj nie stanie się nic złego .W Easy BCd wywal boot sector i to wszystko.Przy wejsciu będziesz miał 1 system.

A to może jednak użyje tych poleceń w konsoli, bo tego programu nie posiadam. Mogę użyć poleceń fixmbr i fix boot z płyty instalacyjnej windowsa XP?? ![-o<

stary przecież już ci ktoś napisał - instalator xp sam nadpisze bootloader visty swoim, nic nie musisz robić.

Ok. ale jak na razie Vista mi się podoba, używam jej drugi dzień i jest ok. Ale jakby co zastosuje się do Waszych wskazówek. Dziękuje.

zmień w biosie startowanie z dvd włóż xp i zainstaluj na dysku gdzie masz viste