Pytanie Jaki router najlepszy

Witam mam łącze osiedlowe i akurat zakupiłem laptopa. Jaki router byłby najlepszy do 100 zł.

Przeszukiwałem Tematy ale nic za bardzo nie znalazłem odnośnie łącza osiedlowego/miastowego gdzie skrzynia rozdzielająca internet na lokale znajduje się poza moim zasięgiem.

Prosiłbym o info również w jakiś sposób miałbym go podłączyc stacjonarny (xp sp2) a lapek Vista home premium. Czyli lan + Wlan

Do dieci LAN na popularnej skrętce pasuje D-link 524g. Sam używam go w podobny sposób - stacjonarny komp podłączasz kablem do routera, a przez radio laptop (MSI VR-610)działa bezproblemowo. U mnie router jest w domku jednorodzinnym na I piętrze - sygnał bez problemu łapię na ogodzie, więc przechodzi przez cały dom + garaż. Konfiguracja przez www.192.168.0.1 - jestem średniozaawansowanym użytkownikiem, sieć instalowałem pierwszy raz - bez problemu. Cena w Szczecinie w MediaMarkt to ok. 130zł. Drugiego instalowałem u teściowej - i tu niespodzianka jej laptop nie chciał się połączyć z siecią o zabezpieczeniach WPA/WPA2, mój działał bez problemów.

Możliwość podłączenia do 4 PC stacjonarnych i w zasadzie niegoraniczonej liczby przez radio (przydzielasz tylko pulę adresów IP)

Dzięki za info :slight_smile: