Pytanie - kieszeń na dysk, czy przejściówka?

Na wstępie, jako nowy użytkownik, chciałbym wszystkich powitać. :wink:

Nie chciałbym zawracać Wam głowy, więc przechodzę do mertitum sprawy. Od ponad miesiąca jestem posiadadaczem nebooka Acer Aspire One. Kilka dni temu w mojej głowie narodził się pewien pomysł. Mianowicie chodzi o kupno przejściówki na dysk twardy. Początkowo miałem zamawiać na Allegro adapter USB z dodatkowym zasilaniem, jednak na jakimś forum przeczytałem, że takie przejściówki mogą przysporzyć wiele problemów, typu spalenie niektórych podzespołów w komputerze. Przypadkowo czytając dalej, dowiedziałem się o kieszeniach USB na dyski.

Mój problem/pytanie polega na tym - chciałbym zasięgnąć od Was opinii. Co opłaca się kupić bardziej, aby podłączyć dysk do netbooka: przejściówka USB, czy zewnętrzna kieszeń? Czy po kupnie przejściówki/adaptera nie będę miał problemów - nie uszkodzi mi się netbook, bez problemu wszystko podłącze? Proszę nie pisać, żebym kupił sobie dysk zewnętrzny - nie potrzebuję go.

Moje dyski:

  • Maxtor N256, 3,5", ATA/133, 40GB,

  • Seagate Barracuda 7200.9, 3,5", ATA, 40GB - głównie używałbym tego dysku, gdyż na nim mam wszystkie dane z peceta, chciałbym również na nim postawić Ubuntu :wink:

Link do adaptera USB: http://allegro.pl/item686705969_adapter … _sata.html

Na kieszeń jestem w stanie wydać do 50 złotych.

Proszę o Wasze opinie, bardzo mi na tym zależy. :slight_smile:

Pozdrawiam, Maciek.

kieszeń to to samo co przejściówka, tyle ze w obudowie. jeśli przejściówka zapewnia dodatkowe zasilanie dysku to nie powinna nic spalić.

kieszeń jest pod konkretny “typ” dysku: ATA lub SATA; 2,5" lub 3,5"

natomiast przejściówka “obsługuje” wszystkie te standardy

różnicy w wydajności pomiędzy przejściówką a kieszenią, nie ma bo oba urządzenia są na USB 2.0

ja skłaniałbym się ku przejściówce bo jest bardziej uniwersalna