[Pytanie] Laptop,bateria jak to jest z nią podczas ładowania

Witam, mam takie pytanie. Jak jest dobrze używać laptopa bo podobno jak laptop jest podłączony cały czas pod zasilanie to źle wpływa na baterie i może się popsuć, że trzeba mieć lapka na baterii i jak jest mało " energii " w baterii to dopiero podłączać zasilanie. Jak to jest ? Czy to prawda ? Czy mogę mieć cały czas podłączonego lapka i nic się nie dzieje ?

generalnie czym mniej cykli ładowania tym lepiej (dłużej wytrzyma). Chociaż od czasu do czasu raz w miesiącu np dobrze jest włożyć rozładować i naładować ponownie. Jak nie używasz baterii (laptop robi za stacjonarke to naładuj baterię tak do 80 % i wyjmij a od czasu do czasu włóż, rozładuj i naładuj

Dlatego też proszę, korzystając z przycisku zmien.gif

W przeciwnym razie, temat trafi do kosza.

Ze swojego punktu widzenia powiem tak, korzystaj z baterii póki działa, jedyne na co zwracaj uwagę to aby nie rozładowywać jej do końca - inaczej dość szybko się jej pozbędziesz.

Nigdy nie wiesz na jaką baterię trafisz, jedna mimo intensywniej pracy (rozładowywanie i ładowanie) podziała długo i bezproblemowo inna ulegnie awarii, choćbyś nie wiem jak o nią dbał.