[Pytanie] Menu start z KDE w Windows 8

Witam, w Windows 8 brakuje menu start, można to przywrócić kilkoma programami np. “Classic Start Menu”. Mam pytanie, czy jest jakiś dodatek co by zrobił menu start z DKE w Windowsie (menu z zdjęcia w Windowsie).

Niezbyt rozumiem Twoje pytanie. Chciałbyś mieć w Windows takie menu ja na zdjęciu.

To jest zdjęcie z openSuse. Środowisko KDE jest dostępne dla systemu Linux i tam działa najlepiej.

Ale poczytaj to http://www.dobreprogramy.pl/TheUsh/KDE- … 19869.html

Testowanie tego typu nakładek polecałbym na wirtualnej maszynie bez obawy o system.

Kde na windzie, miałem, narazie lipa.

Chodzi mi tylko o start menu, miałem kiedyś na XP, że jak kliknąłem na przycisk start w XP to mi się wysunęło menu ala KDE (podobne z zdjęcia) z tymi grópami itd. Nie pamiętam z kąd pobrałem dlatego się pytam.

Najedź w dolny lewy róg, kliknij prawy klawisz myszy, na “nowym” ekranie lewy klawisz myszy, potem List Apps (czy jakoś tak) i tu masz coś jakby menu start.

Szanse na osiągniecie takie efektu w Win 8 masz bardzo małe, z kliku powodów:

  1. W Windows 7 można takie coś zrobić używając tzw: Theme, w sumie żaden problem ale w Windows 8 sprawa jest o tyle utrudniona o ile nadal brak jest narzędzia (WSB) pozwalającego na edycję msstyles z Win 8, plus MS usunął możliwość przywrócenia menu start w sposób, powiedzmy, klasyczny (trzeba poczekać na rozwój wypadków i ewentualne hacki społeczności…)

  2. Obecnie emulacja Menu Start w Win 8 jest możliwa przy użyciu programów typu ViStart, Stardock Metro menu start, Classic Shell, jeżeli Twórcy tych programów nie udostępnią podobnego stylu to za dużo nie zdziałasz, chyba że wiesz jak dodać własny styl i odpowiedni zmodyfikować pliki samego programu :wink: .

  3. Jak plotka niesie, Microsoft planuje całkowicie zablokować możliwość przywrócenia Menu Start przez firmy trzecie , dlatego też większość Twórców czeka na rozwój wypadków, IMO, nie opłaca się pisać programu, który może być absolutnie bezużyteczny w finalnym wydaniu nowych okienek.

  4. Poczytaj dodawanie-menu-start-windows-consumer-preview-t480523.html#p3033598 Classic Shell da Ci najbardziej zbliżone Menu Start do tego czego oczekujesz :wink: