Pytanie na temat Routera

Witam

Chciałbym przystosować mój stary komputer do pracy jako router i tutaj nasuwa mi się pytanie:

  1. Słyszałem o dystrybucjach (chyba linuxowych) mieszących się na 1 dyskietce FDD służących jako oprogramowanie do routera, że nie potrzeba dysku twardego. Jaką polecacie i skąd ją pobrać? Potrzebna mi jest wersja dla Neostrady, najlepiej PL, ale jeżeli będzie ENG to prosiłbym o linka do opisu konfiguracji.

polskiej wersji linuxa nie znajdziesz(chyba że na płycie) ale komendy i tak będize trzeba po angielsku wpisywać 8)

ściągnij jakąś wersje na płycie (polecam knoppixa); poszukaj w necie linka (google.pl) albo idź do szkoły to cie nauczą…

Adrian8322 uczęszczam do szkoły i to policealnej informatycznej, ale linuxy dopiero na drugim roku bede miał itp. więc jak narazie działam na własną rękę.

Złączono Posta : 26.09.2006 (Wto) 22:35

A po drugie to widzę, że to chyba nie ja powienienem iść do szkoły :stuck_out_tongue:

http://www.freesco.pl 8)

Nie polecam tego rozwiązania to będzie strasznie wolno chodziło bo komputer bedzie odczytywał dane z cd-romu co trwa znacznie dłużej niz odczyt z dysku twardego. Dlatego lepiej zainstalować jakąś dystrybucje linuxa na dysku będzie szybciej i na pewno łatwiej bedzie uruchomić udostępnianie internetu na wersji zainstalowaniej na dysku twardym.

fifkorn mam tu na myśli wersję dyskietkową a nie na CD-r bo i tego nie mam w PC’cie :slight_smile: Zobaczymy jak to bedzie wyglądać jak się z tym uporam. Jak narazie może ze 30% dopiero zrobiłem :wink: