Pytanie o aktywacje 32-bitowej wersji Windows Vista

(Scorpion1948) #1

"UWAGA: Podczas aktywacji system operacyjny przywiązuje się na stałe do dysku twardego, instalacja ponowna na innym dysku skutkuje odmową aktywacji !!

http://www.komputronik.pl/Oprogramowani ... ,id,36372/

(Poniaatowski) #2

Nie na dysku tylko na płytę glówną... Tak było w XP, ale myślę, że w Vista jest tak samo.

(CzajAn) #3

Ktoś w komputroniku wymienił jednocześnie płytę główną i dysk i pisze nieprawdziwe informacje

Z oficjalnej strony microsoftu:

"ponowna aktywacja systemu Windows Vista będzie konieczna w przypadku wymiany płyty głównej na inną"

W wersji OEM ponowna aktywacja oznacza konieczność zakupu nowej licencji

(Gugu007) #4

@CzajAn:

Też tak myślałem, ale M$ spuścił z tonu i możesz aktywować OEM windy z inną mobo (tak jak kiedyś 98). Ta informacja pochodzi z infolinii M$ - możesz ją tam sprawdzić dla pewności.:mrgreen:

(CzajAn) #5

@gugu007

To dotyczy xp czy visty, czy obydwu systemów?

Bo w istocie byłem ostatnio lekko zdziwiony przy aktywacji xp...

(system) #6

Ja swoją viste przeniosłem na nowy komputer (ultimate eng 64 oryginał oem), rzecz jasna odmowa aktywacji i połączenie z konsultunatnem tam powiediałem że padł mi komp i kupiłem nowy a że aktywacji było 2 od zakupu visty pani wytłumaczyła że powinienem kupić oddzialną licenjcję. Ja troche wkurzony zadzwoniłem jeszcze raz no i pan odziwo powiedział że aktywuje mi ją (dokładnie wysłali mi za free nowy klucz stary już niewchodzi w instalatorze), czyli to zależy od podejścia konsultanta.

A jeszcze wymóg to faktura za nowy i stary komputer oraz orzeczenie o nienadawaniu się komputera do użytku, oraz przesłanie starej naklejki do M$-u w Wa-wie koszt to 30zł za przesyłkę, polecałbym taki trik nieaktywuje się to wymienić naklejke i zainstalować na nowym sprzęcie :slight_smile:

To jest tylko moja rada, niewiem czy łamiecie przytym prawo (mi powiedziano że nie jeżeli nie zainstaluje starego klucza na innym kompie bądz tym samym), ale to działa i vista oryginał chodzi...

Mam też 3 naklejki do XP z czego jedna działa odziwo (wymiany przez płytę główną i błędy biosu)

Co do aktywacji i samego mehanizmu to opiera się on na 3 czynnikach:

1. Płyta główna i jej numer seryjny (to w zasadzie jest najważniejsze!), bądz numer systemu bios (wersje box niemają tego)

2. Procesor, model, prędkość, numer seryjny (wraz z numerem podstawki!)

3. Dysk, numer seryjny i pojemność jego(aktywacja jest wymagana przy zmianie numeru bądz pojemności dysku)

Jest jeszcze sama wersja systemu, bo można zainstalować system 64 bity z klucz 32 bity (spawdzone!) ale aktywacji wersja oem nieprzejdzie.

(Scorpion1948) #7

to twardy dysk w koncu mozna wymieniac na wersjach oem czy nie??pytam takze o xp

(Poniaatowski) #8

Możesz...

gdybyś wymieniał płytę główną to miałbyś lekki problem...

(Scorpion1948) #9

To akurat wiem bo mnie w sklepie poinformowali ze z wersja OEM nie moe wymienic procka i plyty glownej bo strace licencje na system,tylko nie muwili mi nic o dysku twardym a jak tu gosciu wywalil haslo ze dysku tez nie mozna wymienic to szlak mnie trafil,ale jak muwisz ze mozna to spoko bo mam zamiar kupic 250 GB z baraccudy

procek mi wystarczy ten co mom intel celeron 3,20 ghz jednordzeniowy,plyta glowna tez mi starcza

Kiedys i tak kupie lepszego kompa i mozliwe ze z windows vista tez ale jak juz wyjdzie dopracowany sp2 dla niej

(Mroczny30) #10

Oczywiście, że możesz...

Normalnie instalujesz system, tylko po instalacji musisz system aktywować.

Jeśli nie możesz jej aktywować przez internet dzwonisz na automatyczną linie Microsoft i podajesz identyfikator instalacji a oni Tobie podają kod do aktywacji

(radko11) #11

Dwukrotny format Visty.

Zmieniłem procka-zero problemów.

Po zmianie mobo 3 próby aktywacji. Ostatnia z powodzeniem.

HDD nie zmieniałem

(Scorpion1948) #12

co to jest ten mobo?? bo nic nie rozumie

(system) #13

tutaj niepisze, że dysk jest priorytetem, tylko to że przejdzie on aktywację bo zmiana go nienarusza licencji OEM...

problem tkiw w samym WGA który do tej pory niezostał naprawiony...

Zdrówka

(Przejdzie aktywację: Dysk. Ram, karta graficzna, karta dzwiękowa, karta TV, karta fizyki)

(Scorpion1948) #14

karta fizyki??pierwsze slysze

(system) #15

Ręce opadają, niewiesz co to jest karta fizyki ??

proszę: http://www.google.com/search?hl=pl&clie ... ic&spell=1

ablo: http://www.znak.pl/index.php?cid=143&scid=2181

(Adasbimbajs) #16

karta fizyki. pewnie karta muzyki!!

(system) #17

nie no następny :frowning:

Może to wam powie coś... http://pl.wikipedia.org/wiki/PPU

(system) #18

A ja mam takie pytanie,żeby nie zakładać nowego tematu.Jak zainstaluje windows,ale nie aktywowałem go,czy można go zainstalować na innym komputerze(oem) i aktywować-czy to będzie legalne?.

(Scorpion1948) #19

a teraz juz wiem,to takie dziadostwo imitujace karte graficzna,czyli w zupelnosci niepotrzebna jak sie ma dobra grafe

(system) #20

jak kupiłeś system z komputerem to będzie nielegalne, ale jak z jakąś częścią to owszem,ale nie możesz go sprzedać (jeżeli na płycie jest NFR, ale na 99.9999% jest), system oddajesz wraz z fakturą i częścią jaką zakupiłeś innej osobie.

A jeszcze jedno wywal system ze swojego kompa :slight_smile:

Scorpion18 , wcale nie kiedyś pożyczyłem sobie od kumpla Age i była ogromna różnica!

co do połacalności to już jej niema, bo przecie Nvidia przejeła Agea i w nowych kartach jest już układ fizyki (8800GTX, 9800(all), no i chyba 9600)

nie oto w nich chodzi poczytaj artykuł z Wiki tam jest to po chłopsku wytłumaczone...