Pytanie o aktywacje 32-bitowej wersji Windows Vista

"UWAGA: Podczas aktywacji system operacyjny przywiązuje się na stałe do dysku twardego, instalacja ponowna na innym dysku skutkuje odmową aktywacji !!

http://www.komputronik.pl/Oprogramowani … ,id,36372/

Nie na dysku tylko na płytę glówną… Tak było w XP, ale myślę, że w Vista jest tak samo.

Ktoś w komputroniku wymienił jednocześnie płytę główną i dysk i pisze nieprawdziwe informacje

Z oficjalnej strony microsoftu:

“ponowna aktywacja systemu Windows Vista będzie konieczna w przypadku wymiany płyty głównej na inną”

W wersji OEM ponowna aktywacja oznacza konieczność zakupu nowej licencji

@CzajAn:

Też tak myślałem, ale M$ spuścił z tonu i możesz aktywować OEM windy z inną mobo (tak jak kiedyś 98). Ta informacja pochodzi z infolinii M$ - możesz ją tam sprawdzić dla pewności.:mrgreen:

@gugu007

To dotyczy xp czy visty, czy obydwu systemów?

Bo w istocie byłem ostatnio lekko zdziwiony przy aktywacji xp…

Ja swoją viste przeniosłem na nowy komputer (ultimate eng 64 oryginał oem), rzecz jasna odmowa aktywacji i połączenie z konsultunatnem tam powiediałem że padł mi komp i kupiłem nowy a że aktywacji było 2 od zakupu visty pani wytłumaczyła że powinienem kupić oddzialną licenjcję. Ja troche wkurzony zadzwoniłem jeszcze raz no i pan odziwo powiedział że aktywuje mi ją (dokładnie wysłali mi za free nowy klucz stary już niewchodzi w instalatorze), czyli to zależy od podejścia konsultanta.

A jeszcze wymóg to faktura za nowy i stary komputer oraz orzeczenie o nienadawaniu się komputera do użytku, oraz przesłanie starej naklejki do M$-u w Wa-wie koszt to 30zł za przesyłkę, polecałbym taki trik nieaktywuje się to wymienić naklejke i zainstalować na nowym sprzęcie :slight_smile:

To jest tylko moja rada, niewiem czy łamiecie przytym prawo (mi powiedziano że nie jeżeli nie zainstaluje starego klucza na innym kompie bądz tym samym), ale to działa i vista oryginał chodzi…

Mam też 3 naklejki do XP z czego jedna działa odziwo (wymiany przez płytę główną i błędy biosu)

Co do aktywacji i samego mehanizmu to opiera się on na 3 czynnikach:

  1. Płyta główna i jej numer seryjny (to w zasadzie jest najważniejsze!), bądz numer systemu bios (wersje box niemają tego)

  2. Procesor, model, prędkość, numer seryjny (wraz z numerem podstawki!)

  3. Dysk, numer seryjny i pojemność jego(aktywacja jest wymagana przy zmianie numeru bądz pojemności dysku)

Jest jeszcze sama wersja systemu, bo można zainstalować system 64 bity z klucz 32 bity (spawdzone!) ale aktywacji wersja oem nieprzejdzie.

to twardy dysk w koncu mozna wymieniac na wersjach oem czy nie??pytam takze o xp

Możesz…

gdybyś wymieniał płytę główną to miałbyś lekki problem…

To akurat wiem bo mnie w sklepie poinformowali ze z wersja OEM nie moe wymienic procka i plyty glownej bo strace licencje na system,tylko nie muwili mi nic o dysku twardym a jak tu gosciu wywalil haslo ze dysku tez nie mozna wymienic to szlak mnie trafil,ale jak muwisz ze mozna to spoko bo mam zamiar kupic 250 GB z baraccudy

procek mi wystarczy ten co mom intel celeron 3,20 ghz jednordzeniowy,plyta glowna tez mi starcza

Kiedys i tak kupie lepszego kompa i mozliwe ze z windows vista tez ale jak juz wyjdzie dopracowany sp2 dla niej

Oczywiście, że możesz…

Normalnie instalujesz system, tylko po instalacji musisz system aktywować.

Jeśli nie możesz jej aktywować przez internet dzwonisz na automatyczną linie Microsoft i podajesz identyfikator instalacji a oni Tobie podają kod do aktywacji

Dwukrotny format Visty.

Zmieniłem procka-zero problemów.

Po zmianie mobo 3 próby aktywacji. Ostatnia z powodzeniem.

HDD nie zmieniałem

co to jest ten mobo?? bo nic nie rozumie

tutaj niepisze, że dysk jest priorytetem, tylko to że przejdzie on aktywację bo zmiana go nienarusza licencji OEM…

problem tkiw w samym WGA który do tej pory niezostał naprawiony…

Zdrówka

(Przejdzie aktywację: Dysk. Ram, karta graficzna, karta dzwiękowa, karta TV, karta fizyki)

karta fizyki??pierwsze slysze

Ręce opadają, niewiesz co to jest karta fizyki ??

proszę: http://www.google.com/search?hl=pl&clie … ic&spell=1

ablo: http://www.znak.pl/index.php?cid=143&scid=2181

karta fizyki. pewnie karta muzyki!!

nie no następny :frowning:

Może to wam powie coś… http://pl.wikipedia.org/wiki/PPU

A ja mam takie pytanie,żeby nie zakładać nowego tematu.Jak zainstaluje windows,ale nie aktywowałem go,czy można go zainstalować na innym komputerze(oem) i aktywować-czy to będzie legalne?.

a teraz juz wiem,to takie dziadostwo imitujace karte graficzna,czyli w zupelnosci niepotrzebna jak sie ma dobra grafe

jak kupiłeś system z komputerem to będzie nielegalne, ale jak z jakąś częścią to owszem,ale nie możesz go sprzedać (jeżeli na płycie jest NFR, ale na 99.9999% jest), system oddajesz wraz z fakturą i częścią jaką zakupiłeś innej osobie.

A jeszcze jedno wywal system ze swojego kompa :slight_smile:

Scorpion18 , wcale nie kiedyś pożyczyłem sobie od kumpla Age i była ogromna różnica!

co do połacalności to już jej niema, bo przecie Nvidia przejeła Agea i w nowych kartach jest już układ fizyki (8800GTX, 9800(all), no i chyba 9600)

nie oto w nich chodzi poczytaj artykuł z Wiki tam jest to po chłopsku wytłumaczone…