Pytanie o aktywacje

Witam,

Mam zainstalowanego windowsa 7 home premium 64 bit kolegi, ale nie wpisalem jego cdkeya, tylko mam swoj upgradowy win7 32bit, zostal mi 1 dzien do aktywacji i teraz moje pytanie:

  1. Czy moge wpisac swoj klucz (32bit) i aktywowac system? Bedzie dzialac, ale bedzie nie do konca legalne? Czy w ogole nie przyjmie mojego klucza?

  2. Czy jak wpisze dostane jakiegos bana na swoj klucz? :slight_smile:

dzieki za odp

Ad.1 Nie, powiniene艣 wpisa膰 klucz dla oryginalnej licencji dotycz膮cej Windows 7 Home Premium x64. Nie b臋dzie to legalne zgodne z prawem.

Ad.2 Bana nie dostaniesz tylko tw贸j klucz zostanie odrzucony podczas pr贸by aktywacji Win7 x64 na kluczu Win7 x86.

  1. Nie da si臋 wpisa膰 klucza z x86 na x64 (Pr贸bowa艂em wielokrotnie). Te 30 dni mo偶esz legalnie przed艂u偶y膰 do 120 dni, jak? Google Ci powie.

  2. Klucza nie da si臋 wpisa膰, wi臋c serwer aktywacyjny nie dostanie 偶adnych informacji o takiej pr贸bie. Nawet gdyby istnia艂a taka mo偶liwo艣膰, jeden telefon do BOK Microsoft i klucz odblokowany przy aktywacji ju偶 zakupionej licencji.

Pozdrawiam :slight_smile:

Dzi臋kuje wszystkim za odpowiedzi :slight_smile:

A to bardzo ciekawe, bo kolega ma Windows 7 z uczelni, wersja 64 bit, a aktywowa艂 na kluczu od 32 bit - pr贸bowali艣my z ciekawo艣ci i dzia艂a.

Troch臋 to dziwne, bo w wersji BOX s膮 dwie p艂yty 32 bit i 64 bit a tylko jeden klucz, U偶ytkownik ma prawo wybra膰 jaki system chce zainstalowa膰, to sk膮d w tym wypadku ta nie艣cis艂o艣膰 ??

tklich , bo na MSDN AA klucz臋 s膮 od wersji BOX w kt贸rej nie s膮 rozr贸偶niane wersje bit/lang