Pytanie o Core 2 Duo :)

Witam mam takie pytanie. Osobiście od zawsze używam procków AMD ale mam takie pytanko.

Bo patrze na niektórych podpisy i pisze tak:

Core 2 Duo 1.86Ghz… dwa rdzenie i tylko 1.8GHz? czy to sie mnozy razy 2?

Pozdro [wiem, głupie pytanie, ale ciekawi mnie :D]

Witam!

Nic się nie mnoży w prockach dwurdzeniowych.

To są po prostu dwa rdzenie, każdy o częstotliwości 1,83GHz.

Niemnie widać, że nie czytałeś nic o C2D, bo teraz nie liczą się MHz a architektura i proces technologiczny… taki C2D E6300 nieznacznie ustępuje FX-62, a można go spokojnie wykręcić na 3,2GHz.

Heh osobiście uważam ze procki Intela nie są najlepsze- i nie muszę wszystkiego czytać :wink:

Proszę zmienić temat postu na konkretny,opcja zmień i popraw.JNJN

:badgrin:

Takich jak najmniej na świecie :x Widac że nie czytałeś i kontynujesz stereotypy które już dawno nie obowiązuja ( delikatnie mówiąc) :stuck_out_tongue:

a ja słyszałem taką ciekawostkę o C2D, a mianowicie że komp w niego wyposażony i podłączony do neta, może być sterowany przez osobe na drugim końcu świata przy pomocy odpowiedniej aplikacji…i komp nie musi być do tego wlączony, może być uruchomiony np.z Tajlandi. I nie mówcie że sciemniam-kumpel był na szkoleniu Intela.

Intel chce ułatwić prace administratorom a pomoże hakerom :?

Hmmm, a mógł byś mi powiedzieć na jakiej zasadzie? Czy ty wiesz w ogóle na jakiej zasadzie działa komputer? Procesor to procesor on odpowiada za przetwarzanie danych, a wszystkie dane są zapisywane na dysku, a, żeby dysk działał musi mieć włączony bios i dostarczaną energie. trzeba ruszyć całą maszynkę, zresztą jeżeli tylko logicznie pomyślisz do dojdziesz do wniosku, że przy wyłączonym kompie NIE DA się tego zrobić. Po za tym aby kontrolować cały komp musi on być podłączony do neta i musi on działać, bo musi dekodować sygnał internetowy i wszystkie czynniki z nim związane!! To jest bajeczka, bo to jest praktycznie i teoretycznie nie możliwe.

PS. Jeżeli się mylę to piorunem mnie naprostujcie, ale tak wynika z logicznego rozumowania i posiadania nawet podstawowej wiedzy o komputerach :-x :shock: :roll:

Jest taka mozliwość… jeśli jest mały pobór energii… czyli… stan wstrzymania… do procesora dochodzi energia… ale żeby sterować kompem ? to chyba bujda jakiegoś crackera- dzieciaka :wink:

a co do tekken to lepiej zamknij paszcze… bo sie kulturalnie spytałem… Mam w 4 literach Intela… i jego C2D… Toć to jest wolniejsze niż Athlon 64 ;/ 2 rdzenie… każdy po 1.8GHz… taka odpowiedź mnie interesowała… Twój nick mówi wszystko- grasz w gierki dzieciaku i sie podniecasz nowym PIII a o C2D czytałeś na wp.pl…

■■■■ off

(pozdrawiam administracje :])

xcracker grasz w Tibię? Agresja jak u dziecka atakującego matkę krzesłem.

Poczytaj o tych procesorach.

purepc.pl, pclab.pl, google.pl

porównaj

tomshardware.com cpu > cpu charts.

gdyby było wolniejsze, małym cudem techniki by się nie stało.

bije wszystkie A64 i X2 A64 (oczywiście jakby porównywać konkretne modele).

Intela zbytnio nie lubię za swoją monopolistyczną politykę, ale faktem jest, że na obecną chwilę C2D to najwydajniejsze procki i aktualnie składając nowy komputer z całą swą sympatią do AMD, wybrałbym jednak C2D.

oczywiście sytuacja może się zmienić po wyjściu nowych procesorów.

i oby tak było, bo to stwarza jakąś konkurencję w której zyskujemy my - użytkownicy.

Tobi ja nie gram w zasrane gierki tak jak inne dzieci neo… takie zachowanie jakie przestawił sz.p. Tekken rozbraja mnie…

Dobre moje przysłowie:

Kupiłeś grę, bawisz się, a ja patrze jak wyżera Ci mózg a ja na tym zbieram kasę”… Kumaci zrozumieją… nie wszystko biorę pod uwage- jak będzie mi się grało w jakąś Tibie czy kolejną Fifę…

Dla programistów lepsze w architekturze są AMDki- tak ja uważam…

Chlopie zastanow sie co ty mowisz,do tej pory sam jechalem na X2,core2 jest wydajniejsze w kazdym zastosowanu :mrgreen:

Zamiast klucic sie i obrazac ludzi przejrzyj testy! !!

Testy testami- pobaw się trochę w programowanie… to zobaczysz… Granie w gierki to nie programowanie :slight_smile: Zresztą… Intelki wyższe niż 1.8 GHz ogrzewały mi tylko dom a nie dawały poczucie WYDAJNOŚCI na komputerze :slight_smile:

Dla Twojej wiadomości Core 2 Duo są ‘zimnymi’ prockami.

i wtedy podyskutujemy. Bo nie masz absolutnie racji 0X

A ta dyskusja zaraz zamieni się w podobną jaka była z panem windowsowcem na temat lichych zasilaczów… :twisted:

Ja mam swoje zdanie - AMD jest dla mnie lepsze - dla was C2D… no i koniec rozmowy :slight_smile: Pytałem sie tylko co i jak z tymi C2D … ahh…

Pozdro.

bo mam AMD? :o

zrób sobie benchmark w czym chcesz to pogadamy 8) porównaj Core 2 Duo z odpowiednim X2 (np pod względem ceny)

http://www23.tomshardware.com/cpu.html? … &chart=169

Chlop babie a baba swoje :mrgreen:

Dla twojej informacji kompa bardzo zadko uzywam do grania,wiekszosc to wlasnie programowanie,grafika,konwercja audi/video :mrgreen:

A juz dawno porownalem bo drugi komp to dfi lp x2 3800+@2700mhz 2gb grafa ta sama,wiec przestan glupio dyskutowac.

A jak sie pytacz jak tam z Core2 to ci odpowiem tak jak kupujesz E6300 660zl to zeby bylo tak samo na AMD to X2 5000+ 1150zl

Teraz moze dotrze do ciebie.

Widocznie masz bardzo małe wymagania co do procka dlatego Ci wystarcza AMD :slight_smile:

Pozdrawiam

Powiedz, w czym one takie lepsze. Programowanie? A co sądzisz, że inne języki programowaina używa się do C2D, a inne do A64? Może programujesz w Asemblerze? Ale tam też chyba różnicy nie ma.

Jeśli chodzi o Pentium 4/D i Celeron to z tym się zgadzam ale Core 2 Duo nie grzeje się aż tak jak P4 i ma lepszą wydajność od Athlona 64 x2 w programowaniu nie ma różnicy czy to AMD czy Intel.