Pytanie o Core 2 Duo :)

A w szybkosci kompilowania programu to tez niema :mrgreen:

Czasami te sekudy decyduja o wielu rzeczach.

Żenada

Owszem, widać, że ty się tylko “bawisz” w programowanie. Po za tym jeżeli coś jest wydajne w grach musi być wydajne w twoim “programowaniu”, bo gry potrzebują wydajnego kompa, aby dobrze śmigać. Co do ogrzewania domu to trochę przesadziłeś, ale owszem wcześniejsze procki miały tendencję do grzania. Ale C2D to kompletnie co innego, jest to nowa, całkowicie inna architektura, w niczym nie jest podobny do starych proców intelowskich, a szybkością bije na łeb wszelkiej maści amd’ki- jest po prostu lepszy. Poczytaj testy, a będziesz wiedział !!

Noo Krasicki też bajki pisał a smok był tam czasami? Ja też znam jedną taką bajkę, jak Ty masz telefon firmy Nokia i ja mam telefon firmy Nokia to mamy do siebie za darmo tak? Bo jesteśmy w tej samej sieci. Mówił mi tak kumpel co składa Nokie w Finlandii.

No to jesteś widze strasznie mądry skoro to zdanie:

jest dla ciebie pytaniem :twisted:

Swoja drogą nick o nikim nie świadczy a ty nic nie wiesz o prockach a zgrywasz mądrale i w dodatku nie masz argumentów i obrażasz :evil:

I sam nie wypowiadaj sie w kwestiach na których się w ogóle nie znasz, szpanowanie że jestes programistą

:hahaha: tez nikomu nie zaimponuje bo na tym forum są mądrzejsi dużo ludzie od ciebie :lol:

Zly pomysl z porownaniem do sieci telefonicznej,ale dobre.

Tak pozatym w innych krajach rozmowy w tej samej sieci i nie tylko sa zadarmo placi sie tylko abonament.

no ja mam najtańszą sieć w Polsce, jakby ktoś chciał zaoszczędzić na KOCHANEJ TPSA to zapraszam: klik

xcracker nie ma c2d więc może i grzał mu dom … a co do athlona to gdyby nie INTEL tej firmy w ogóle by nie było :roll: … i xcracker twoje przekrzykiwanie co jest lepsze chyba jest nie na miejscu bo te firmy teraz ze sobą konkurują więc musi być raz jeden raz drugi do przodu z arhitektura. Według mnie to ktoś ci wpoił bajkę że Athlon jest lepszy a ty połknołeś to jak młody pelikan :x

pozdro

Racja :slight_smile:

On uświadomił sobie że Athlony są lepsze od C2D choć w rzeczywistości jest to nie prawdą ale nie da sobie przemówić do rozsądku no ale cóż …

Dobra chlopaki chyba juz dotarlo do pana xcracker-a

Koniec tej bajki :x :x :mrgreen:

Kilka wyjaśnień do panów kolegów :]

  1. używam AMD bo mi się wydaje że jest wydajniejszy :slight_smile:

  2. MOŻLIWE że C2D jest lepszy od reszty procków… nawet od innych Intelków

  3. Nie mam 10 lat tylko dwa razy więcej

  4. Nie szpanie się programowaniem bo dla mnie programowanie jest pracą.

Dla chętnych kilka moich projektów dzien-e-mail.org , conimi.com neovanet.pl

A ja nie zmienie swojego zdania w stosunku do tego że większość patrzy na procki przez pryzmat gier- jaki procek żeby dobrze chodziła mi ta i ta gra… ale wiadomo też, że jakość grania zależy też od rozmiaru pamięci wirtualnej zwanej RAM. Bo większość patrzy DOBRY PROCEK- DOBRZE GRA

Podczas kompilacji nie jest aż tak ważny procek jaki posiadamy. Ale powtarzam, zdarzyło mi się że program skompilowany w ASM oraz inny w C++ na procesorze bodajże P3 {?} nie pamiętam, nieodpaliły na semproniku… sam niepotrafię tego wyjaśnić… błędy w kompilacji nie wystąpiły. Mniejsza o to. Dlatego mam “małe” uprzedzenie co do Intelków.

Poczytałem nieco o C2D… aż taka rewolucja to niejest - jest szybki i ergonomiczny - racja… ale wiem z pewnych źródeł że w przeciągu 3 miesięcy AMD wypuści procesor na miare C2D a nawet lepszy. I prosze nie bluzgajcie na mnie, że nie jest to możliwe co ja ■■■■■… :slight_smile: zobaczymy za te kilka miesięcy :slight_smile:

Pozdrawiam!

Źle ci sie wydaje :wink: AMD rządziły do momentu wyjścia C2D

(K10 i ‘Barcelona’)

liczy się to co jest teraz :wink:

o karcie graf. też warto wspomnieć :wink: (i w b.małej części mobo)

Wypuści ale czy bedzie wydajniejszy tego nikt nie wie ( oprócz może AMD :stuck_out_tongue:

) Ja sam posiadam procesor AMD bo wtedy one byly najwydajniejsze ale liczy sie co jest teraz a nie co było czy będzie.A własnie na dzień dzisiejszy C2D są najwydajniejszymi procesorami na rynku i tyle :wink:

Tzw. pamięć RAM to pamięć fizyczna. Pamięć wirtualna to plik wymiany wydzielony z dysku - tak dla ścisłości.

Jeśli podchodzić do tego w sposób informatyczny- czyli tak jak ja, to jest to pamięć wirtualna.

plik wymiany, tzw. SWAP służy wyłącznie pomocą dla OS kiedy zabraknie mu pamięci ten rodzaj pamięci jest obsługiwany przez system plików. Wiec jeśli chcesz byś mądrala, to powinieneś się zastanowić który jest fizyczniejszy :smiley:

czy ten w locie (ram) czy ten na talerzach (hdd).

Wiesz co Ci powiem, “a świstak siedzi i zawija je w te sreberka” :wink:

SWAP-pamięc wirtualna

RAM-stała fizyczna pamięć

Jak bedziemy to rozumieć w inne sposoby to niedługo nikt już nie będzie wiedział co jest co 8) Ale to się nie tyczy tematu tak więc koniec dyskusji bo admin się za nas weźmie :stuck_out_tongue:

no to pora, żebyś się pan podszkolił nieco w hardware :slight_smile: bo chybaś nie na czasie…

a jeśli chodzi o gry to na dzień dzisiejszy 80-90% wydajności w grach zależy od karty graficznej, szybki procesor może mniej ograniczać bardzo szybką kartę graficzną. A z czasem ten współczynnik będzie jeszcze bardziej się zwiększał na korzyść kart graficznych i coraz większa ilość obliczeń w grach będzie przerzucana z CPU na GPU. Tak jak Ty mówisz, że jakość grania zależałą od procesora < tak było wiele lat temu, kiedy nie było akceleratorów, lub był o słabej wydajności (czasy przed procesorami T&L).

A większa ilość ramu i jego wydajność przydaje się we wszystkich zastosowaniach praktycznie.

Do wiekszosci tego tematu

:x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x podzial pamieci mnie rozbawil(na ktorej uczelni tak ucza???NA ITI Technical College calkiem inaczej wykladaja) :-o :-o :x :lol: :x moze zaczniemy spowrotem kompilowac na 386 jak procek niema nic wspolnego,miedzy czasie kawa ciastko i drzemka :mrgreen:A czas kompilacji to sie nieliczy :x :x

A ja mam Core 2 Duo :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: I jast bardzo dobry, tylko podczas tworzenia nowego folderu czasem, gdy wpiszę nazwę folderu i kliknę ENTER, to chwilkę muszę poczekać (1-2sek.), a nie tak jak miałem na wcześniejszych kompach - odrazu się folder tworzył. Czy szybkość tworzenia folderu zależy od procesora, czy od czegoś innego??

jakis bald systemowy. u mnie jakos smiga ok.

Od dysku twardego czym większa pamięć podręczna dysku tym to płynniej działa. System naturalnie też ma znaczenie, procek…w mniejszym stopniu.