Pytanie o Dołożenie Pamięći SDRAM DIMM

Cześć!

Drugi komputer mam słaby pod względem technicznym, ale póki co chodzi i nie narzekam. Jedyny mankament to jak rozmawiam przez Skype to “zwiesza” się system ( XP ) i nie zbyt płynnie otwierają się strony WWW. Konfiguracja nie na czasie

  • Procesor: Celeron 600

  • Pamięć SDRAM DIMM 3 kośći po 64 MB = 192 MB ( o różnych częstotliwośćiach )

Wirusów i innych śmieci nie ma, Rejestr Systemowy czyszczony programem Reg Cleaner.

I tu mam do Was pytanie. Jak bym dokupił większą pamięć SDRAM ( 133 ) 256 lub 512 w jednej kośći + zostawił 2 kośći po 64 MB polepszyła by się praca komputera w czasie rozmowy przez Skype?.

Pozdrawiam

Artur

Obawiam się że dołożenie ramu nie rozwiąze problemu bo Skype to nie jest jakaś pamięciożerna aplikacja i tyle ile masz powinno spokojnie wystarczyć jej do działania. Prawdopodobnie jest to jakiś konflikt oprogramowania, ewentualnie coś z kartą dźwiękową która jest istotnym elementem podczas działania Skype’a. Ramu w kompie nigdy za dużo i dołozenie na pewno poprawi działanie kompa ale to nie jest zasadnicza sprawa zeby ci Skype się nie wieszał. Tak sądzę.

Ja bym na Twoim miejscu zamontował tylko jedną pamięć 512MB bez tych dwóch po 64.

Dodatkowo pomyślał nad zmianą procesora na przynajmniej 1.6 GHz bo wymiana samej pamięci może zbytnio nie pomóc.

Z oznaczeniem BX.

aju a znajdź takiego celerona albo P3 który będzie pasował do płyty pod socket 370 albo pod slot1 i miał 1,6 Ghz Bo jak podejrzewam kolega ma taką płytę. Co ma zmieniać i płyte i procka specjalnie pod Skype’a? Przesada troche :slight_smile:

I jakie masz łącze internetowe i u kogo - bo w ogóle może tu problem.

Faral , zgadzam się z Tobą i nie da się ukryć - mam taką płyte pod Celerona co tylko obsługuje procesory do 800 Mhz, także że ani nie ma szans na więcej. A zmieniać wszystko dla Skype to nie ma sensu.

Jeśli chodzi o kartę muzyczną to wszystko OK jest, jak rozmawiam przez Skype to zarówno na płatnych jak i na bezpłatnych połączeniach Skype do Skype jakość jest dobra, nie ma opóźnień, nie zarywa nic. Sam Skype nie wiesza mi się, tylko jak rozmawiam i chce włączyć np stronę WWW to wówczas sama przeglądarka IE zwiesza się a Skype i słyszalność pozostaje dalej dobra.

Pozdrawiam

Artur

Czyli rację ma JN - masz prawdopodobnie zbyt wolne łącze internetowe. Przepustowośc jest tak mała że nie starcza jednocześnie na Skype’a i na przeglądanie stron. Dołożenie RAMu tego nie poprawi niestety

Łącze Internetowe mam stałe, o jakiej przepustowośći powiem szczerze że nie wiem - wkażdym razie jest dość dobre, nie można narzekać. Jest to łącze od Dostawcy Internetowego, na publiczym IP, okablowanie światłowodami.

A gdy nie korzystasz ze skype to strony otwierają Ci się z normalną prędkością?

Prędkość łacza sprawdź na tej stronie.

aju , jak nie korzystam ze Skype to strony WWW otwierają mi się z z normalną prędkością, jak zawsze, szybko i przyjemnie. Natomiast jak rozmawiam przez Skype czy jest on tylko włączony to już zaczynają się problemy z WWW. W AUTOSTARCIE mam tylko program antywirusowny, Cichą Poczte i nic pozatym.

Sprawdziłem sobie prędkość na tej stronie co mi podałeś ( tu nie mogę się sugerować tym połączeniem bo aktualnie jestem w pracy ) - tutaj połączenie mam z prędkośćią 2,33 Mb/s, także że w domu mam podobnie.

Jeśli masz 2 Mbitowe łącze to teoretycznie powinieneś móc jednocześnie uzywać skype’a, przeglądać strony, oglądać internetową tv i grać w Dooma on-line i nic się nie powinno przycinać. Więc albo nie jest to do końca tak jak piszesz albo naprawdę masz jakieś konflikty sprzętu albo sterowników w kompie. No nie ma siły nic się nie dzieje bez przyczyny.

Jak tam szkodniki? Antywirusa dobrego masz i uzywasz? Jakieś antyspyware?

A XP masz samego z SP1 czy SP2.

Dlatego pierwszą myślą było to żeby powiększyć pamięć do 256 lub 512 MB w jednej kośći. Połączenie mam bankowo takie jak napisałem.

Jeśli chodzi o wirusy to ich nie ma napewno, używam programu AntiVir Personal Edition Classic. Do antyspyware używam Ad Aware SE Personal - również czysto jest. Podobnie jest z Rejestrem Systemowym - również czysty.

Windows’a XP mam z SP 2.

Co do konfliktów to powiem szczerze że to już bardziej skomplikowane jest. Ale będzie trzeba popatrzyć za tym.

Ściągnij jeszcze program xpantispy i w:

opcje specjalne => limit połączeń: ustaw na 100 lub więcej (max)

I wyłącz całkiem na próbę Zaporę Windows o ile masz załączoną. Łatwe do zrobienia a przekonasz się czy to czasem ona czegoś nie blokuje. Chociaż bardziej i tak powinno pomóc zwiekszenie ilości jednoczesnych połączeń, tak jak napisał aju

Faral Zapore Windows’a mam całkowicie wyłączoną - nie używam jej w ogóle. Zrobie tak jak napisał aju , zwiększe limit połączeń na 100 lub więcej programem Xpantispy. Zrobie to dopiero w domu po pracy.

Słaby komp na ten system,może faktycznie sprawę rozwiąże dołożenie pamięci np 512 MB.

Ale może problem rozwiąże to co pisze aju.

aju , chciałem zwiększyć limit połączeń ale pojawiła mi się taka informacja od programu XP Anti Spy

Nie wiem czy to zwiększenie limitu połączeń jest w tym momencie bezpieczne?. Przyznam się że trochę się obawiam zwiększenia tego limitu. W Podglądzie Zdarzeń nie mam wpisów ze zdarzeniem ID 4226. Mam tylko same połączenia ze zdarzeniem ID 7036, 7035, 6009, 6005.

Wracając jeszcze do szybkośći łącza ( w domu ) to według tej strony http://twojeip.wp.pl/?ticaid=11c63 co podał aju aktualna szybkość to 7,26 Mb/s.

Smiało zwiększ limit połączeń. Nic się nie stanie.

Jeśli nie pomoże to może pomóc dokupienie pamięci, ale wcale nie musi

Zobacz jeszcze ten temat: szczególnie defragmentacja i poradnik robinho