Pytanie o gniazdo D-Sub i monitor z tunerem tv

Mam dwie sprawy.

Po pierwsze uprzedze ze mam karte GF 9800 GTX+ 512 oraz monitor Asus bodajze VW198S ktory jest wyposazony w gniazdo D-Sub i uzywam przejsciowki dvi-dsub. Chcialem sie zapytac w zwiazku z tym czy jest duza strata jakosci przez to?

Po drugie zepsul mi sie tv lcd 26’ Lg po gwarancji i nie oplaca sie go naprawiac i zastanawiam sie nad kupnem monitora z tunerem tv. Polecono mi Samsung P2470Hd ale np nie ma lamp led. Czy to jakas strata? Co do samego tunera to bedzie dzialal polaczony np z dekoderem hd od Vectry?

  1. Jak monitor ma wejście DVI, to lepiej podłączać pod to, bo idzie tym przesył cyfrowy i często o wiele lepszy, niż przez VGA. Jeśli jednak nie ma, to trudno, a przejściówki na ogół nie dają widocznych strat, no chyba że kupione w promocji.

  2. P2470HD to dobry wybór, widziałem go w akcji i uważam, że ma dobrą jakość obrazu. Co do podświetlenia LED, skoro ono będzie do i tak kiepskiej matrycy TN to nie zobaczysz wielkiej różnicy, dopiero S-PVA mają lepszy obraz.

Co do sprawy tunera… Jak sobie wyobrażasz łączenie tuner+tuner? Totalny bezsens, podłączasz dekoder do monitora kablem HDMI i masz.

karta ma tyllo dvi a obecmy monitor tylko d-sub. Nie wypowiem sie o jakosci przejsciowki ale byla chyba w zestawie albo z monitorem albo z karta bo karta tez Asusa i na przejsciowce pisze Asus i litera H. Zadnych danych. Wyglada tak jak tutaj

www.komputronik.pl/product/38801/Sprzet … enski.html

Co do dekodera hd to w ten sposob nie pomyslalem tylko czy moglbym go bezposrednio podpiac do monitora wyposazonego w HDMI czy do karty graf w kompie?

Do dekodera cyfrowego pptrzebuje juz ten wbudowany tuner w monitorze? (Dekoder hd jest dostepna opcja - obecnue jeszcze nie mam)

W dekoderze masz wszystko co potrzeba, jak podłączasz go pod telewizor to i tak wtedy telewizor staje się monitorem.

A jakim zlaczem podlaczyc cyfrowy dekoder do monitora (obecnie mam koncowke taka jak od anteny i euro).

Najlepiej HDMI, masz tam obraz i dźwięk cyfrowy w jednym kabelku.